Opel Astra H 1.3 cdti Ses Sorunu

Halil.K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikler Herkese Merhabalar Aracımda Son 15 Gündür Bir Sorun Var İlk Çalıştırmada Metal Sürtme Sesi Gibi Bir Ses var Bu Ses Motor Isısı 80 Dereceye geldiği zaman kayboluyor Yağı Yeni Değiştirdim Castrol Magnatec Stop-start 5w-30 A5 Koydular Bundan Sonra Bu Sesi Olmaya başladım bilmem ilgisi var mı Araç 2011 model rolantide durduğu zamanda geliyor o ses taki motor ısınıncaya kadar video yüklüyorum bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler..

https://www.youtube.com/watch?v=WIJzoEeWjrw

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Hiç doğru bir ses değil, çalıştırmamak gerekir. Yağ seviyeniz yerinde mi?

Halil.K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağı yeni değiştirdim seviyesinde sorun yok sürekli yapmıyor sesi 5 dk sonra geçiyor ses motor ısınınca sakarya ankara ankara antalya sonra tekrar ankara ve sakaryaya yolculuk yaptım sorun cıkarmadı ama ses neden yapıyor bilemedim tamirciye gidine kadarda ses geçiyor zaten bırakman gerekiyor diyorlar bırakmakta istemiyorum

Halil.K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikler Herkese Merhabalar Aracımda Son 15 Gündür Bir Sorun Var İlk Çalıştırmada Metal Sürtme Sesi Gibi Bir Ses var Bu Ses Motor Isısı 80 Dereceye geldiği zaman kayboluyor Yağı Yeni Değiştirdim Castrol Magnatec Stop-start 5w-30 A5 Koydular Bundan Sonra Bu Sesi Olmaya başladım bilmem ilgisi var mı Araç 2011 model rolantide durduğu zamanda geliyor o ses taki motor ısınıncaya kadar video yüklüyorum bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler..

https://www.youtube.com/watch?v=WIJzoEeWjrw

buda ikinci video

https://www.youtube.com/watch?v=-mp9aoUpp_s

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Halil.K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alternatör kasnağı veya gergi kasnağı kronik arızası var bu motorun. 1 ay önce ben de benzer gürültü sorunu yaşadım alternatör kasnağı değişti. Eğer gergi kasnağıysa komple kütükle birlikte değiştirmenizi tavsiye ederim.

Teşekkür Ederim verdiğiniz bilgi için tam hangisinde olduğunu nokta atışı bulabilir mi tamirci acaba tamirciye gidene kadar motor ısınıyor ses yapmıyor ondan sonra nasıl anlatırız derdimizi

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür Ederim verdiğiniz bilgi için tam hangisinde olduğunu nokta atışı bulabilir mi tamirci acaba tamirciye gidene kadar motor ısınıyor ses yapmıyor ondan sonra nasıl anlatırız derdimizi

Alternatör kasnağında sıkıntı varsa araba çalışırken klimayı en soğuğa alıp en yüksek fan hızıyla açtığınızda alternatöre yük bindiği için sesin artması lazım. Eğer seste değişiklik yoksa alternatör kasnağını elemiş olursunuz. Hatta aynı anda farları klimayı müzik sistemini de açabilirsiniz.