Opel Astra G Rölantide Dalgalanma

Krydly

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

1998 model astra g araca sahibim akl tüp tesisatı var. Son zamanlarda rölantide devir göstergesi ciddi manada dalgalanıyor. Hem lpgde hemde benzinde durum değişmiyor ayrıca nadirende olsa dalgalanmadan dolayı stop ediyor. video linki ekliyorum bu sorun başına gelipte çözenlerden yardım bekliyorum.

Son düzenleme:

Aktaş28

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

1998 model astra g araca sahibim akl tüp tesisatı var. Son zamanlarda rölantide devir göstergesi ciddi manada dalgalanıyor. Hem lpgde hemde benzinde durum değişmiyor ayrıca nadirende olsa dalgalanmadan dolayı stop ediyor. video linki ekliyorum bu sorun başına gelipte çözenlerden yardım bekliyorum.
Egr denen bir parça var o zamanla kurum yapıyor sanayide motor ustana balata spreyi ile temizlet düzelir ben arada temizletiyorum.eğer geçmez ise değiştireceksin.astra g kasalardaki rolanti dalgalanmasının en büyük nedeni egr valfi kurum yapmasıdır

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selâm. Aracınızda gaz kelebeği kirlenmiş temizlenmesi gerekiyor. Balata spreyi ile kolayca temizlenir. Temizledikten sonra aracınıza yatık katkısı ekleyerek bir süre benzinde kullanırsanız iyi olacaktır.

drtishka

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
maf sensörü(temizlik), map sensörü (temizlik),boğaz kelebeği(temizlik), egr valfi(temizlik-çok kötü ise değişim), buji (değişim) hepsini sıra sıra deneyin bence

• Beğen
Tepkiler: mtiryaki ve Emrtkn

opelastrag2001

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar,
2001 model astra g comfort modeli aracımda dalgalanma sorunu var bujiler motor bobini lpg beyni yakıt filtresi yakıt hortumu değişti. cihaza bağlandığında yakıt pompası rölesi p0230 hatası veriyor ama bir çok usta motor beyninden diyor bu sorunla karşılaşan var mı varsa çözümü nedir

Emrtkn

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Tüm bu temizliklerden ziyade aracın emme kısmında boğaz kelebeğinde hava alan veya motor havalandırma hortumundada yırtık olabilir benzinde ve lpg de yapıyor ise bunuda göz önünde bulundurun derim

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebeği ve Egryi temizlet duzelmesse rölanti motoruna baktır kardesim

• Beğen
Tepkiler: cenk artem

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeği temizliği sonrası dalgalanma geçer.