Omega 2.0 16v tavsiyeler

berataktepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar gözüm gibi baktığım ardından satmaya kıyamadığım için babama verdiğim 2001 vectra cdx ile kardeşim kaza yaptı.babamda yaptırıp kullanmak istemedi o haliyle sattım gözbebeğimizi..

şimdi babama gene konforlu düzgün ve fiyatı uygun bi araba bakıyorum

opelci olduğumuzdan mütevellit omega b ye takıldım kaldım

arabanın Erzincan'da kullanılacak olması ve yaptığım görüşmeler sonucu 2.5 v6 hem usta hem maliyet olarak Erzincan şartlarına çok uygun olmayacağında karar kıldık

96-99 model arası 2.0 16v X20XEV motorlu omegalara bakıyorum.

bu araçlar hakkında sadece kullanmış, halen kullanmakta olan veya yeterince bilgiye sahip olacak kadar arabayı tanıyan arkadaşlardan görüşlerini istiyorum

kronik bir sorun, ortalama yakıt tüketimi, bakarken özellikle kontrol edilmesi gereken şeyler vs konularda önerilerinizi bekliyorum.

herkese şimdiden çok teşekkür ederim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
X20XEV sport automatik i 9 sene kullandım tabii 1 yaşında aldım 10 yaşında sattım,
rahatlık ve komforda üzerine yoktur zaten sınıf farkı var. bu zaman zarfında boğaz rolanti temizleme vuruntu sensoru ön amortisör egzos triger dışında masrafım olmadı...bakımlarını hep kendim yaptım..ha bu arada üst lastik conta değişti ki normal zaten sonuçta 30tl lik bir parça,artı 90binde otomatik şanzıman yağını değiştim,180 binde sattim.. tek kelime ile harika araba...70 litre tankla 900km yaptığımı bilirim.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
X20XEV sport automatik i 9 sene kullandım tabii 1 yaşında aldım 10 yaşında sattım,
rahatlık ve komforda üzerine yoktur zaten sınıf farkı var. bu zaman zarfında boğaz rolanti temizleme vuruntu sensoru ön amortisör egzos triger dışında masrafım olmadı...bakımlarını hep kendim yaptım..ha bu arada üst lastik conta değişti ki normal zaten sonuçta 30tl lik bir parça,artı 90binde otomatik şanzıman yağını değiştim,180 binde sattim.. tek kelime ile harika araba...70 litre tankla 900km yaptığımı bilirim.

abi bizdeki 3.0i güzel arabaydi sorun da yasamadik ama cok yakin arkadasima 2.0 16 v omega almistik 97 modeldi 12- yil önce idi gercekten illallah ettirdi araba bu motorlar hem vectralarda hemde omegalarda baya problemli.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 lt omega'mız satılıktır. forum sponsorlarından HAKAN abi aracı bilir. motor rektefiyesini OPEL GARAJ yaptı. ilgilenirseniz görüşelim.

berataktepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 lt omega'mız satılıktır. forum sponsorlarından HAKAN abi aracı bilir. motor rektefiyesini OPEL GARAJ yaptı. ilgilenirseniz görüşelim.

ilanda resim ve pek ayrintili bilgi yok. mumkunse resimlerini gorebilirmiyim ic ve dis ayrintili olarak

birde fiyat yuksek biraz. yani aracinizin degerine yorum yapamam ancak benim butcemin uzerinde

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bizdeki 3.0i güzel arabaydi sorun da yasamadik ama cok yakin arkadasima 2.0 16 v omega almistik 97 modeldi 12- yil önce idi gercekten illallah ettirdi araba bu motorlar hem vectralarda hemde omegalarda baya problemli.
Emrah kardeşim doğrudur, Ben 1 yaşında fulun fulu omega sport aldım deri koltuk ısıtmalıdan tut arka güneşlik elektrikli perdeden arka hidrolik amortisöre(yük binince kendi eski seviyesine yükseliyorsu) yani yok yok,
en sevdiğim aracım mercedesler harici idi hatta hanım geçen dahi dedi keşke o araba burda olsa benim olsa ben onu kullansam diye :) astrayı sevmedi :) ilk küçük arabamız
arac nasip işi evet motor vectra motorunun aynı en fazla onunla türkiyeye geldim uzun sene kullandığımdan dediğim gibi beni hiç üzmedi yolda bırakmadı
motor problemli değil araba şans işi biraz Almanların dediği gibi Montag arabası denk gelmiştir :)
arkadaşlara tercüme edeyim nalmayanlar olacak pazartesi üretimi arac denk gelmiş demektir yani orda pazartesi isteksiz uykulu çalışmadan dolayı pazartesi üretimden çıkan aracın kalitesi bozuk olur anlamında :)

Son düzenleme: