NAVİ600 SD Kart okumuyor ? :(

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar arabayi yeni aldim siteyi takip edenler bilir bugun arabayla geziyordum arabayi park ettim tekrar calistirdigimda Sd kart takili degil uyarisi aldim biliyorsunuz haritayi karttan okuyor sd karti okuyamadigi icin gps acilmiyor bunun bir tusu falanmi varda ben yanlislikla bastim? Yada sd kart okuyucusu durup dururken bozulmus olabilirmi? :(

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: NAVİ600 SD Kart okumuyor ? :(

geçmiş olsun
kontağı kapatıp tekrar denediğniz mi
sd kart yerinden çıkmış olabilir, virüs bulaşmış olabilir
bence servise danışın inşallah düzelir
çünkü konsolu söküp açıp kontrol edicekler sanırım

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
geçmiş olsun
kontağı kapatıp tekrar denediğniz mi
sd kart yerinden çıkmış olabilir, virüs bulaşmış olabilir
bence servise danışın inşallah düzelir
çünkü konsolu söküp açıp kontrol edicekler sanırım
Evet acip kapattim karti cikarttim taktim bir ise yaramadi :s virus arabada takiliyken bulasmasi mumkun degil sanirim cunku karti simdiye kadar hic cikartmadim nasil bozuldu anlamak mumkun degil :(

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet sorun duzeldi arkadaslar arabayi kapattim icerdeki isiklar sondu ve tekrar kontagi cevirip gps actim ve acildi :) ben gps kapatma tusundan kapatmiyorum direk kontagi cevirip kapatiyorum acaba bu yuzden olmus olabilirmi?

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ses sistemini ve diğer cihazları kontağı kapamadan kaparım.
Çalıştırırken de tüm sistemler kapalıdır.Yoksa çalışma sırasında sistemler açıkken kapanıp tekrar kapanıyor.Beyinle çalışan sistemlerde bu sorun çıkarabilir.

Size de böyle yapmanızı tavsiye ederim.Yani sistem güç kesintisine uğramasın.

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimden sonra sistemleri kapattıktan sonra aracı stop edicem ve çalıştırıcam buna ders oldu  :)

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Ses sistemini ve diğer cihazları kontağı kapamadan kaparım.
Çalıştırırken de tüm sistemler kapalıdır.Yoksa çalışma sırasında sistemler açıkken kapanıp tekrar kapanıyor.Beyinle çalışan sistemlerde bu sorun çıkarabilir.

Size de böyle yapmanızı tavsiye ederim.Yani sistem güç kesintisine uğramasın.
+1 :)

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Source link' Alıntı:
Evet sorun duzeldi arkadaslar arabayi kapattim icerdeki isiklar sondu ve tekrar kontagi cevirip gps actim ve acildi :) ben gps kapatma tusundan kapatmiyorum direk kontagi cevirip kapatiyorum acaba bu yuzden olmus olabilirmi?

ayni dert bu sabah bende de oldu, kapatip bekleyip acinca duzeldi.  (sizin basligin faydasini anlatamam) .
tabi bu arada arac ilk actigimda bana uyumlu olmayan usb aygiti diye bir hata verdi, daha sonrasin okumadi hic. bu aygit anladigim kadariyla asagida sd kart yuvasi ile usb portun oldugu her iki komponent. cunku bu hatadan sonra sd kart okunmadigi gibi usb port ta calismiyordu.

ozgurlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba arkadaşlar, geçen pazar benim de başıma geldi telefon USB de şarj oluyordu aracı kapattım sınava girdim çıktım. Tekrar şarja taktım baktım hiçbir faaliyet yok. Daha sonra navigasyon açayım dedim SD kart takılı değil diyor. Kısa bir araştırma yaptım bazı arkadaşlar bunu akü kutup başını sökerek tekrar çalıştırdıklarını yazmışlar.
Bende akü kutup başıyla uğraşmak yerine sigorta kutusundan sigortasını söküp takarsam aynı işlem olacağını düşünerek 4 ve 5 nolu sigortaları söküp kontak açtım. daha sonra kontağı kapatık anahtarı kontaktan çıkarttım. Sigortayı takıp tekrar kontak açınca hiçbir sorun olmadan sistemin çalışmasını sağladım.

Aşağıda resimde görebileceğiniz üzere direksiyonun sol altında bulunan saklama bölmesinin arkasında bulunan sigorta kutusundan yapabilirsiniz.
[img=800x557]http://i.imgur.com/9ydCk5N.jpg[/img]

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sadece kontak kapatip arabadan çıkıp kitleyip bir müddet sonra açıp binmeniz yeterli olurdu. (Sigorta veya akü kutup basına gerek yok) bizim araçlar şoför kapısı açılana hatta sanırım kitlenene kadar araba bi cihazlardaki elektriği kesmiyor. Telefonu anahtarı kontaktan cikarinca dahi şarj ettigini görebilirsiniz.

Benim tahminim aşağıdaki sd kart okuyucu ve USB portu ayrı kaynaktan elektrik alıyor. Eğer geç elektrik gelirse bizim navi600 sistemden, bunu tanımıyor. Yani boot ederken bu USB ve sd nin elektrik almış olması gerekiyor.

Ondan dolayı kontak çıkarılıp takıldığında toparlıyor tahminim.

Bu arada sistemi kapatmanın direk kontak kapatmamdan farkı olduğunu düşünmüyorum. Neden derseniz, alet her durumda boot ediyor kontak açtığınızda. Ve tustan kapama ve açmada dikkat edin, standby moduna girip çıkıyor gibi saniye de açılıyor sistem.