Motor yedek su depodaki yağ problemi

Astraty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracım 1.5 ay once motor yedek su deposunda yağlanma sorunu ıle evımın yakında az cok tanıdıgım ustama götürdüm conta yakma muhabbetı dondu ve ısı garantıye alalım diye ust kapak rektefecıye gıttı catlak fln yoktu. Aracın üst kapak contası , subapları , yag sogutucusu , soğutucu giriş çıkıs orlink boruları vs degıstı komple. Aracı teslım aldım be bı kac gun sonra su deposuna tekrar yağ dolmaya basladı . Ustaya sorduğumda ıcınde kalanları atıyor dedı bıkac kez temızlıcez ve bitcek dedı . 16 ocakta aracı teslım aldım ve ogunden bugune yağlanma sorununu çözemedık . Sinirlerim bozuldu boşa mı o kadar masraf yaptık anlamadım kı ? Şimdi gelmıs usta yag soğutucun arızalı yenısı al degıselım dıyo ? Kararsızım . Bu durumu yasayan var mı arkadaslar çok zor durumdayım.. şimdiden teşekkürler.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu sorun genelde yağ soğutucudan yapar, yağ soğutucu daha önce değiştiğine göre bu parçanın garantili olması gerekiyor. Bence garantiden değiştirmesi için baskı yapmalısınız.

yolcu60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim araçlarda su deposunda yağ olması yüzde doksan yağ sogutucu arızası demektir.Kesin bilgi araçlarınızı bilmeyen uatalara ellettirmeyin

Bhtiyaraslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim başıma geldi yağ soğutucusu değiştirdim ama su boruları değiştirmedim çok problem çıktı sen ustana baskı yap arızalı ise onu değiştir ama o yağın temizlenmesi 1 ay bulur ben 4 defa su bosaltıp yeninden su ekledim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yağ soğutucuyu söküp iyi bir usta ise parlaklı degilmi önce bakar zaten su yada hava basinca kanalar arası sızma olur anlaşılır

murattasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Yag sogutucu ve ilave olarak yag sogutucuya giren borulsrin oring seti tamir takimi degistigi zaman problem çozulur. Ayrica bence senin aracinda kapak boş yere sokulmus olabilir. Zaten mantikli olan kapak acildigi zaman yag radyatoruninde degismesi gerekli idi.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Komple soğutma sistem temiiliği yapılmazsa hazenede tekrar yağ görürsün. O usta biraz eski model kalmış. Makine yardımı ile komple soğutma sistemi temizliği yapılması lazım. Su doldur biraz kullan gez sonra boşalt yöntemi eskide kaldı. Usta veya servis seçerken biraz modern , güncel teknolojiyi takip edeni seçmekte yarar var. Yoksa çoook gider gelirsin.