MOTOR ARIZA ELEKTRİKSEL YARDIM

Erhan2514

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese hayırlı kazasız arızasız günler.1999 model otomatik 2.0 16v Opel vectra kullanıcısıyım. Aracımda yanan arıza lambası için yola koyuldum.p0110 giriş hava sıcaklık sezicisi devresinde arıza tesisat( yeni ve ölçümü yapıldı sıkıntı yok) sensör (gm olarak değişti), ama arıza kodu cihazla silinemedi.p0505 rolanti hava kontrol sistem arızası tesisat ( yeni ve ölçümü yapıldı sıkıntı yok),hava kontrol valfi(topran olarak değişti) arıza kodu bundada silinemiyor.Daha önce başına gelen varmı ?Arıza neden kaynaklanabilir? Bilgili ve tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum

Erhan2514

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sorunum çözüldü usta hatası rolanti motorunun soketini hava giriş sıcaklık sensörüne onunkini de rolanti motoruna takmış. değiştirince sorun çözüldü.

Çözüm

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Erhan bey geçmiş olsun. Usta test yaparken hatasını nasıl anlamamış şaşırdım açıkcası...

Erhan2514

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Erhan bey geçmiş olsun. Usta test yaparken hatasını nasıl anlamamış şaşırdım açıkcası...
Teşekkür ederim.Geçmişte elektrik tesisatını yapan ustanın Bir anlık dalgınlığı herhalde. Şuan bakan da elektrik geliyomu geliyo mantığıyla baktı anladıgım kadarıyla. Ölçü aleti edinip ölçerek kendim çözümledim.