Mazot Pompa Müşür Sızdırması hk.

dnzksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
2013 1.3 dizel essentia aracımın mazot pompasından sızdırması mevcut. Aracı gösterdiğim tamirci, pompadan değil müşürden sızdırma var dedi. Müşür değişimi dışında bir çözümü yok dedi.

Başka bir çözüm yolu var mıdır ?
Yok ise bu parçayı internette arattığımda bir sürü farklı ürün çıkıyor. Mazot basınç sensörü ismi ile geçtiği yazılmış bir yerde ama tam emin olamadım .Aracımın kodu A13dtc, yanlış parça sipariş etmemek adına buna uygun müşürün parça kodu, tam parça ismini bilen arkadaş yardımcı olur ve yol gösterirse sevinirim.

Bir de İzmir de bu konuda yardımcı olacak , üzmeyecek bir usta ismi verebilecek olan olursa benim için çok iyi olur.

Şimdiden teşekkürler...

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Z13dth olabilirmi

dnzksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ayni diye biliyorum ama parcanin uzerindeki koda bakmaniz daha uygun olur

Keremj

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam aslında oradaki kaçak pek kayda değer değildir ben de yaşadım, değiştirmeden çözdüm. İyi bı üstada rica ederseniz musurun içindeki iletkenlerden dışarıya kablo uzatabilir( 2 kablo) ve bu kablolarla doğrudan bağlayarak hata kodunun önüne geçebilirsiniz. Sızdırma kısmını ise basit bı bulaşık süngeri ile cozersiniz. Tam musurun altına(şu borusnunun üstüne) bulaşık sungerini sabitlerseniz sızan mazot ona dökülür ki siz de görmüş olursunuz ne kadar kayda değer olmayan bı miktar olduğunu.

• Beğen
Tepkiler: dnzksk

dnzksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam aslında oradaki kaçak pek kayda değer değildir ben de yaşadım, değiştirmeden çözdüm. İyi bı üstada rica ederseniz musurun içindeki iletkenlerden dışarıya kablo uzatabilir( 2 kablo) ve bu kablolarla doğrudan bağlayarak hata kodunun önüne geçebilirsiniz. Sızdırma kısmını ise basit bı bulaşık süngeri ile cozersiniz. Tam musurun altına(şu borusnunun üstüne) bulaşık sungerini sabitlerseniz sızan mazot ona dökülür ki siz de görmüş olursunuz ne kadar kayda değer olmayan bı miktar olduğunu.
Aslında arıza lambası vs yakmadı yada herhangi bir arıza vermedi, alırken ekspertiz yaptırmıştım o zaman bunun değişmesi gerekir dediler, sonrasında gittiğim tamirci de aynı şeyi söyleyince yaptırmassam belki daha büyük bir problem çıkar gibi bir algı oluştu bende.

Keremj

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arıza verene kadar bekleyin o zaman arıza verene kadar içerisinde iletim problemi yok demektir hocam. Tamirat falan yapmtırma durumunuz olmazsa (oraya dokunulmazsa) bı sorun çıkarmaz ama dokunulursa elde kalabilir.

• Beğen
Tepkiler: dnzksk

dnzksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza verene kadar bekleyin o zaman arıza verene kadar içerisinde iletim problemi yok demektir hocam. Tamirat falan yapmtırma durumunuz olmazsa (oraya dokunulmazsa) bı sorun çıkarmaz ama dokunulursa elde kalabilir.
Yardımınız için çok teşekkürler👍