LPG regülatör bağlant

aksaray68

Kayıtlı Kullanıcı
68-Aksaray
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar LPG regülatör bağlantiniz nasıl?Radyator suyu regülatöre girip kalorifer betegine mı geçiyor? Yoksa araya T atılarak mı baglanti yapilmiş?Kaloriferin isitmamasina bağlantı şeklinin etkisi olabilir mi ?Hangi bağlanti daha verimlidir?

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim araçta t bağlantı var, en sağlıklısıda bu.
kaloriferin ısıtmıyorsa petekte tıkanıklık vardır. yaz kış sürekli antifriz kullanın yoksa petek çabuk tıkanır.

aksaray68

Kayıtlı Kullanıcı
68-Aksaray
Siteyi ziyaret et
Peteği değiştirdim, termostatı değiştirdim hatta yedek su deposu kapağını bile değiştim yine aynı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracında musluk yoksa t yi iptal et seri bağlat düzelir musluk varsa mecbur t den devam

aksaray68

Kayıtlı Kullanıcı
68-Aksaray
Siteyi ziyaret et
Ben herhangi bir musluk göremedim.Motordan çikan bir hortum regülatöre girip kalorifere gidiyor.Bu şekilde bağlantı mı verimlidir?

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
o şekilde bağlantı sıkıntı olur. petek tıkalıysa regülatörde ısınma problemi olur, t bağlantı en sağlıklısıdır..
yolcu tarafından peteğin giriş borularının sıcaklığını kontrol et, el yakacak kadar sıcak olması lazım.
sorun hala devam ediyorsa sıcak soğuk klapesi ayarı bozulmuş olabilir yani soğuk havayı tamamen kapatmıyor olabilir, a kasalarda genelde bu problem olabiliyor.
ben kendi aracımda kalorifer sistemini 5 sene önce elden geçirmiştim, hala ateş gibi üflüyor.

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
birde peteği değiştiriken kutu ile petek arasına sünger konulması gerekiyor, yoksa kenarlardan soğuk hava geçer ve ısıtma performansı düşer..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2 seneden fazladır bu şekilde kullanıyorum Astra h işini bilen LPG çiler seri bağlar çünkü h kasada paralel atınca direk petek performansı düşüyor ısıtma yapmıyor zaten petek tıkansada zaten lpgsiz olduğunda tıkanacak fark edeceksin LPG olsa da seri baglat tıkanırsa fark edersin paralel atınca su 2 ye bölünür basınç düşer ısıtma azalır

aksaray68

Kayıtlı Kullanıcı
68-Aksaray
Siteyi ziyaret et
Yan taraftaki borulara sıcaktan dokunulmuyor.Bir de gösterge 50 yi geçmiyor. 90 ulaşması için 15-20 km yol yapmak gerekiyor.T bağlantı yaparak denemeyi düşünüyorum.