Lpg hakkında

Selçuk1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak Ertem Lpg sistemleri ile ilgili güzel bir röportaj yapmış,
Yanlış bilinen/bildiğim birkaç konuyu da açıklamışlar diyebilirim. Soruların birkaçı biz Opel'cilerden gelmiş, faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Görüntüleme: https://youtu.be/jVkRDFLyYfs

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Öncelikle paylaşımı yapan arkadaşa teşekkürler...İyi güzel de abi.Şunu da sorsun diye bekledim ama sormadı.."Üretici firmalar (Hepsi)LPG montajı yapılan motorun garantisini neden sonlandırıyor?"Madem farkı yok, hiç bir zararı yok..Öyle ya. neden..???Bende LPG (hemde BRC)mağduru olan biri olarak gitmediğim usta, danışmadığım servis kalmadı.Hepsi de LPG nin motoru öldürdüğünü ima ettiler..Bu röportajı veren adamlarla bile görüştüm..Beni en yakın brc servisine yönlendirdiler..Ama problemim aynı devam ediyor maalesef..

Son düzenleme:

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
İlk soruya cevap olarak ben kendi Astra J 1,4 Turbo aracımın orjinal GM bujileri ile değiştirdim. Aşağıdaki resimde sağda görmüş olduğunuz bujiler aracıma LPG takılmadan önce ki bakımda değiştirmiş olduğum buji. Soldaki buji ise aracıma LPG takıldıktan sonra kullanmış olduğum ve en son değiştirdiğim buji. LPG ile kullanmış olduğum buji resmen kurumuş durumda. Buji nin tırnak ve çevresi küflenmiş gibi kurum bağlamış.
20190124_184734.jpg

• Beğen
Tepkiler: YILDIRIM ve Murat

Selçuk1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle paylaşımı yapan arkadaşa teşekkürler...İyi güzel de abi.Şunu da sorsun diye bekledim ama sormadı.."Üretici firmalar (Hepsi)LPG montajı yapılan motorun garantisini neden sonlandırıyor?"Madem farkı yok, hiç bir zararı yok..Öyle ya. neden..???Bende LPG (hemde BRC)mağduru olan biri olarak gitmediğim usta, danışmadığım servis kalmadı.Hepsi de LPG nin motoru öldürdüğünü ima ettiler..Bu röportajı veren adamlarla bile görüştüm..Beni en yakın brc servisine yönlendirdiler..Ama problemim aynı devam ediyor maalesef..
Röportajdan tatmin oldum mu? Malesef olmadım, eninde sonunda bir marka ile yapıldığından reklam kokuyor malesef.
Kendi adıma konuşayım dizel araçlara lpg uygulaması yapıldığı bilmiyordum benim için biraz bilgilenme röportajı oldu.
Benim anladığım marka yetkilisi teoride olanları belirtiyor, ancak pratikte lpg kullananlar daha sağlıklı geri bildirimler verebilir, özellikle de röportajda tavsiye edilen herşeyi yapıp sonuç alamayan arkadaşlar.

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Kendi gözlemlediğim kadarıyla bugüne kadar lpg kullanılan bildiğim tüm araçlarda bir sorun muhakkak çıktı. Karbüratörlü araçlardan tutunda son sistem lpgli araçlara kadar. Bu sorunlar bazen küçük olsa da totale bakıp detaylı hesap yaptığımızda lpgnin avantajı ölüyor. Lpg montajı + kullanılan süre + lpg den kaynanklanan sorunlar = bakımı zamanında yapılan sorunsuz benzinli ya da dizel araç aynı hesaba çıkıyor. Böylelikle bir avantajı kaldığını düşünmüyorum. Bu anlattıklarım uzun süre aracı kullananlar için geçerli 1-2 yılda araç değişenler zaten bu sorunların çoğunu görmüyor ve başına gelmeyince sorunsuz sanıyor.

• Beğen
Tepkiler: YILDIRIM ve b.arat