LPG garanti kapsamı hakkında

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Astraopc beyfendi buyurunuz demek istedigimiz budur iste....

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen benim başıma gelen. Sıfır aracı 2012 de Landironzo LPG taktırım aldım. Sonra araç ışık yaktı. LPG ci ile servis arasında ordan oraya gittik durduk. Bu arada LPG aracı aldığım Yetkili opel bayisinde takıldı. En sonunda Şaşmaz Olgun LPG ye gittim. Sorunumu garantiden çözdüler.

Arkadaşım sen anlamıyorsun ! Ben sana anlaşmanın GM ile olduğunun ispatını yaptım. Sen neyin peşindesin bilemem...

Arkadaşta zaten Garantiden sorunun çözüldüğünü beyan etmiş. Buradan ne anlamam lazım. Bak tercihler vardır, o yetkili servisi tercih etmiş sorun yaşamış ama ana distrübütör malının arksında durmuş sorunu gidermiş.

Neyse sen ne anlamak istiyorsan onu anla. Benim olayım diğer konuda Landi ile Opel arasında ki anlaşmayı kanıtlamaıktı onuda yaptım zaten.

Hadi iyi günler.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu ile alakası yok ama söylemeden edemeyeceğim,hayatımda hiç lpg li aracım olmamıştı taa ki geçen sene bu zamanlarda aldığım omegaya kadar 1 senedir lpg de kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok çok şükür, çok da memnunum açıkçası
herkese tavsiye ederim, 2 tl lik gaz yakmak nerede 4.5 tl lik benzin yakmak nerede koyuyorum 80TL lik gaz paşalar gibi 200 km geziyorum şehiriçinde ...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"OPEL LPG PROJESİ HAYATA GEÇTİ" (11.05.2009)

Opel ve Landi Renzo markasının distribütörü olan Olgun Oto 1 Mayıs 2009 tarihinden itibaren LPG dönüşümü konusunda işbirliği yapmaya başladığını duyurdu. Opel’den yapılan açıklamaya göre LPG dönüşümü müşterinin talebine göre Astra 1.6 benzinli , Corsa 1.4 benzinli , Meriva 1.6 benzinli , Zafira 1.6 benzinli modellerde yapılacak.
LPG dönüşümü çerçevesinde aracın 2 yıl sınırsız km. kapsamında garantisi devam edecek . Bununla beraber , araca takılan LPG dönüşüm kitinin de 2 yıl sınırsız km veya 100.000 km garantisi olacak. Verilen bilgiye göre , Opel’de LPG dönüşümlü model satın almak isteyen müşterilerin her tür sorunları için Opel yetkili bayilerine başvurmaları yeterli . Opel için özel olarak üretilen GM garantili orijinal Landi Renzo marka GM LPG kiti içerisindeki üniteler çeşitli farklı özelliklere sahip . Basınç düşürücü ve buharlaştırıcı regülatörler , 3 bar nominal basınca ve 15 kw ‘dan 40 Kw ‘a kadar motor gücüne sahip özel sensörlü enjektör düzeneği , 6 bar basınca dayanıklı basınç ve ısı sensörleri , kendinden kalibrasyonlu ECU kontrol ünitesi , 450 kpa çalışma basıncına sahip su sıcaklık sensörleri , ölçülerinde kesilmiş orijinal enjektör hortumları , araca göre ayarlanmış tesisatlar ve bağlantı düzenekleri başlıca farklılıklarıdır.

adamlar basında bile duyurmuşlar

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garantideki araçta LPG ile ilgili sorun çıkarsa sorunu yetkili servis mi çözer, Landirenzo mu, orasını bilemem.

Sıfır araçta LPG'den bağımsız başka sorunlar çıktığında bile zaman zaman sorun yaşayanlar oluyor.

Ama meselenin şurası için yazayım. 1.6 motor için LPG takılmasını gerektiren bir durum varsa ekonomik açıdan, 75 bin km'nin 45 bin km'sini LPG ile kullanmış biri olarak 1 dakika düşünmezdim.

Ama şöyle yapardım. Garantinin bitmesine kadar benzinde kullanırdım.
Ola ki araçta üretim kaynaklı motor aksamıyla ilgili bir arıza veya parça hatası varsa servis çamura yatamasın.
Garanti bitince de işinin ehli ne yaptığını bilen bir ustaya kaliteli bir kit taktırırdım.

Askerlik macerası gibi anlatılanlara bakarsanız karar veremezsiniz. :)

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar benim sorunumda garanti ile ilgili bir ekleme yapıyım. Araç LPG ayarı tutmuyor ya fakir ya da zengin karışıma düşüyordu. LPG ci o2 sensörü bozuk, servis LPG ayarı dedi. Olgun LPG bayisine gittim sorunu anlattım, usta Landironzo LPG enjektörlerinin bozuk olduğunu bu yüzden ayar tutmadığını söyledi. Landironzonun garantisinden LPG enjektörleri değişti.

okii_00

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler
aracın garantisi lpg kaynaklı arızalarda biter landirenzo tarafından devam ettirilir.gittiğiniz servis hem landirenzo hem opel yetkili servisi ise sorun olmaz eğer opel yetkili servisinde landirenzo lpg bölümü yok ise taktırdığınız bayi size yardımcı olup destek sağlayacaktır.landirenzo garantiniz tüm türkiyede geçerlidir.
landirenzo yağlama sistemli tavsiye edebilirim %50 tasarruf çekiş kaybı olmaz her 10,000 km yaklaşık 2200 2500 tl arasında tasarruf sağlanabilir konuyla ilgili yardımcı olabilirim bende opan lpg birimindeyim keyifli sürüşler diliyorum