Lpg enjektörleri sürekli çalışır mı?

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün araçta birşey farkettim, ilk çalışmada benzinde iken kaputu açıp dinlediğimde lpg enjektörlerinden şıkırtı sesi geliyor, demekki enjektörler benzinde iken de çalışıyor, normalde araç benzinde iken enjektörlerin çalışmaması gerekmez mi? Araç 2000 astra g atiker sıralı lpg ...

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde, lpg sistemini geçici olarak tamamen devreden çıkarmak için ne yapmalı? sıralı sistemde araç benzinde çalışırken lpg sürekli hazırda bekliyor, lpg sisteminin elektriğini ve gaz dolaşımın devreden tamamen çıkarmak için ne yapmak gerekli? araçta sanki lpg yokmuş gibi bir süre kullanmak istiyorum...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinde iken de çalışmaz merak etmeyin.yanlış algılamış olabilirsiniz varsa da hiç duymadım mantığı olmaz saçma olur

erhan116

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şıkırtı motor sarsıntısından gelmiş olabilir... bendede atiker sıralı sistem var enjektör sesi gaza geçince geliyor.. lpg yi iptal etmek için lpg beynine giden kablo üzerindeki sigortayı sök yeterli...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin enjeltorlerinin şikirtili sesi , lpg enjektorlerimin sesinden daha fazla cikiyor.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozaman benim duyduğum ses muhtemelen benzin enjektörü sesi, çünkü benzindeyken o kısımdan daha çok şıkırtı geliyor, lpg ye alınca ses azalıyor... lpg nin gaz geçişini de iptal etmek için ne yapmalı? içerdeki gazı tamamen boşaltmak istiyorum, silindirlere gaz kaçağı olabilir onu deneyeceğim, galiba vana varmış, vana nerede oluyor? tankın üzerinde mi? ben kendim vanayı kapatabilirmiyim?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg yi sonuna kadar kullanin tankin uzerinde vana bulunuyor fakat ben gaz ile ugrasmamanizi oneririm cunku herhangi bir kaçakta yapabilecek hicbirseyiniz yok , ben tecrubesizligim ile az kalsin parmagimi kaybediyordum. Bir gun his kaybi yasadim (aniden soguk gaz elinizi donduruyor)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Basit bir işlem.tank üzerinde 2 adet vana var biri dolum biri motora gelen ayırt edemezsiniz diye iki vanayıda sonua kadar kapatın saat yönünde çevirerek. Sonra arabayı lpg çalıştırıp stop edene kadar çalıştırın ama rölantide.rölanti de çalıştırırsanız gaz tamamen biter .uzun sürecektir sabırlı olun :) sonra istediğiniz denemeyi yapın

Sony E6603