kolçak problemi

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yaklaşık 4 ay önce 125 lira verip bu delmeden takılan kolcaklardan aldım. (Opel Corsa D 2007-2014 koldayama kolçak NETRON)

Aldım almasına fakat malesef bu kolcaklar arka yolcu tarafına kalan bardaklığa geçtiği için ve bu malzemede nedense çok kalitesiz ve ince bir plastik malzemeden imal edilmiş kolcak hiçte öyle sağlıklı bir şekilde durmuyor devamlı sallanıyor bende kolçağı fazla sallanmadan en verimli nasıl kullanabilirim diye düşünürken arabanın el freninin oraya paslanmaz lamadan bir parça yaptım ve bu sallanmayı %90 oranında kestim.

Yaptığım parçanın şekli bu

Bu resimdede ölçüleri var.

BMVAvQ.jpg
[/url][/IMG]

Arabanın arka yolcu tarafındaki bardaklığı söküyoruz.El freninin hemen yanında araç şasesine kaynaklı 1 tane vida var.

Yanlız muhakkak montaj yapılacak delik 4.5 cm ye açılacak.

Bu parçayı yerine monte etmek için somun bulamadım en sonunda aklıma elektrik saatlerinin panolarındaki somunlar geldi ben deliği yanlış deldiğim için somunun kulaklarını keserek monte ettim.Siz kesin olarak deliği 4.5 cm den delin.Devamındada daha sağlıklı olması için akıllı vida ile pilastik kısıma vidaladım ama bunları siyah vidayla değiştirecem.

Bu parçadan önceki haliyle karşılaştırırsak bayağı bir sağlam oldu.
İnşallah sizlerede faydası olur​