Klima sistemi çok karışık,çözemedim

Mustafaopelj

Kayıtlı Kullanıcı
24-Erzincan
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracim yeni pek anlamiyorum ama bu araçta iyice zorlandim. Sicak soguk ayari nerde burda kirmizi mavi renk olayi yok. iki tane derece tuşu var. Hangisi ne için bilen zahmet olmazsa tarif edebilir mi ?

Görseli aşağı birakiyorum.

20220927_1847077a5dbd65cfacce49.jpg

Aracim opel astra j cosmo 1.6 otomatik.
Şimdiden tesekkürler.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kırmızı taraf ısıyı artırır, mavi taraf düşürür. Yukarıda Kar işareti var ona basarsanız soğuk üfler Diğer arabalarda A/C tuşu vs. vardır onun gibi düşünebilirsiniz. Ortadaki tuşlar zaten cam-orta-ayak zaten karışık değiş mantıken anlayacaksınız 1-2 sefer kullana kullana

• Beğen
Tepkiler: Mustafaopelj

Mustafaopelj

Kayıtlı Kullanıcı
24-Erzincan
Siteyi ziyaret et
Kırmızı taraf ısıyı artırır, mavi taraf düşürür. Yukarıda Kar işareti var ona basarsanız soğuk üfler Diğer arabalarda A/C tuşu vs. vardır onun gibi düşünebilirsiniz. Ortadaki tuşlar zaten cam-orta-ayak zaten karışık değiş mantıken anlayacaksınız 1-2 sefer kullana kullana
Hocam çok tesekkur ederim kismen aydinlandim ancak benim aracimda kirmizi ve mavi taraf yok. 2 tane resimdeki gibi derece olayi var. Onu çozemedim.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
hocam diğer araçlardaki mavi bu araçtaki 18 derece tarafına, diğer araçlardaki kırmızı bu araçtaki 28 derece tarafına tekabül ediyor. yani soğuk isterseniz 18 tarafına, sıcak isterseniz 28 tarafına çevireceksiniz. Çabucak soğutsun veya çabucak ısıtsın istiyorsanız da üzerinde pervane simgesi olan tuşlarla pervaneyi hızlandırıp yavaşlatacaksınız. karışık değil aslında ama herkes çok zorlanıyor bunu analamakrta :D
ayrıca kar tanesi simgesi klimayı açar (diğer araçlardaki AC tuşu yani)
hemen altındaki A simgeli tuş, hava sirkülasyon tuşu, havayı dışardan mı alsın yoksa içerdeki havayı mı sirküle etsin onu ayarlar.
en sağ üstteki tuş havayı tamamen ön cama vererek camdaki buzu hızlıca çözdürmeye yarar. kışın otomatik olarak çalışır. camda kar algılarsa kendisi otomatik çalışır yani.
onun altındaki tuş ise arka camdaki buzu rezistans yardımıyla çözer. o da otomatik algılar buzu.
Auto tuşunu aktif ederseniz, dereceyi kaç dereceye ayarlarsanız ona göre ortamı ayarlar

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
çift taraflı klima diye düşündüm bende. sağdaki yuvarlak dönen düğme yolcu tarafı sıcak soğuk ayarı için olabilir.

• Beğen
Tepkiler: yoldangeçenbiri

Mustafaopelj

Kayıtlı Kullanıcı
24-Erzincan
Siteyi ziyaret et
hocam diğer araçlardaki mavi bu araçtaki 18 derece tarafına, diğer araçlardaki kırmızı bu araçtaki 28 derece tarafına tekabül ediyor. yani soğuk isterseniz 18 tarafına, sıcak isterseniz 28 tarafına çevireceksiniz. Çabucak soğutsun veya çabucak ısıtsın istiyorsanız da üzerinde pervane simgesi olan tuşlarla pervaneyi hızlandırıp yavaşlatacaksınız. karışık değil aslında ama herkes çok zorlanıyor bunu analamakrta :D
ayrıca kar tanesi simgesi klimayı açar (diğer araçlardaki AC tuşu yani)
hemen altındaki A simgeli tuş, hava sirkülasyon tuşu, havayı dışardan mı alsın yoksa içerdeki havayı mı sirküle etsin onu ayarlar.
en sağ üstteki tuş havayı tamamen ön cama vererek camdaki buzu hızlıca çözdürmeye yarar. kışın otomatik olarak çalışır. camda kar algılarsa kendisi otomatik çalışır yani.
onun altındaki tuş ise arka camdaki buzu rezistans yardımıyla çözer. o da otomatik algılar buzu.
Auto tuşunu aktif ederseniz, dereceyi kaç dereceye ayarlarsanız ona göre ortamı ayarlar
Çok açıklayıcı ve bilgilendirici olmuş gercekten. Çok teşekkür ederim. Son bir soru soldaki ve sağdaki derecenin ne farkı var. Sıcak soğugu soldaki mi sagdaki mi dereceden ayarlayacağim. Neden iki derece tuşu var 😅

jac0b0

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Çok açıklayıcı ve bilgilendirici olmuş gercekten. Çok teşekkür ederim. Son bir soru soldaki ve sağdaki derecenin ne farkı var. Sıcak soğugu soldaki mi sagdaki mi dereceden ayarlayacağim. Neden iki derece tuşu var 😅
çift bölge klima, sağa ayrı sola ayrı soğuklukta/sıcaklıkta ayarlayabilirsiniz.

• Beğen

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda cok ise yarar. Tek taraflida sicak acarsan herkes isinir soforun uykusu gelir. Sogugu acsan soforun uykusu gelmez herkes usur. Oyuzden sofore soguk yolcuya sicak cift tarafli klimanin isidir.

• Beğen

Mustafaopelj

Kayıtlı Kullanıcı
24-Erzincan
Siteyi ziyaret et
çift bölge klima, sağa ayrı sola ayrı soğuklukta/sıcaklıkta ayarlayabilirsiniz.
Şimdi anladim çok teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN