Kilometre gösterge değişimi sonrası

Onore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar. 2012 Corsa aracımın kilometre göstergesinde Km bilgisi veren ekranı kırdığım için OEM koduyla çıkmacı bi ustadan temiz bi Gösterge bulup aldım. Gösterge çalışıyor. Sıfır problem. Ancak çıktığı aracın KM'si yazıyor üstünde. Youtube'da araştırmaları yaptım. OPCOM üzerinden READ ve arkasından Write ile Beyinden gerçek kilometre bilgilerini yazıyorlar. Ben de kısa bir işlem diye Oto sanayiye gidip bi Elektrik beyinci arkadaşa gösterdim durumu. Evirdi çevirdi pc bağladı falan derken ''Eski göstergeden km'ni buna aktarcaz 1.5 saatlik işi var 1500 lira tutar'' dedi. İzlediğim onlarca videoda adamlar 2 dakikada bu işi hallediyorlardı. Bu arkadaşın dediğine göre KM beyinden bilgi olarak alınamıyor. Eskisinden çekilecek falan. Velevki eski Km göstergesi yandı, paramparça oldu, kırıldı, döküldü. Be yapacağız araba 0 km mi olacak? Gerçek km'nin beyinde durduğunu biliyorum. Sadece okuma ve yazma işlemi yapmam/yaptırmam lazım. İstanbul anadolu yakasında bu işi 'HAKKI' ile yapacak bir ustaya ihtiyacım var. v1.99 OPCOM cihazı da aldım Streak ELM 327 marka. İlk tercihim uygun fiyatla bir ustaya hallettirmek. İkinci tercihim cihaz ile işlem kolay ise pc'den OPCOM ile çözmek. Yardımlarınızı bekliyorum.