Kazadan Aylar Sonra İnsana Bu Yapılır mı ?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Polis Geldi Tutanaklar tutuldu. Tutanağa özellikle dava ve şikayetçi değilim uzlaşmak istiyorum yazdırıldı.Ama Çözüme Ulaşamadık.

burda ters giden bir durum var, zaten trafik sigortası ve kaskonun amacı bu gibi durumlarda sizi korumaktır bence para verilmesi gereksiz olmuş...

tekrar geçmiş olsun

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burda ters giden bir durum var, zaten trafik sigortası ve kaskonun amacı bu gibi durumlarda sizi korumaktır bence para verilmesi gereksiz olmuş...

tekrar geçmiş olsun

Kasko Zaten Benim Hasarı Karşıladı 5000 TL Civarı. Karşı tarafın masraflarınıda sigorta karşıladı...

Fakat bu ceza ve hukuk davaları ayrı bir konu.Sigorta ve kasko ile alakası yok..veya yokmuş anlamış olduk. :) Teşekkür ederim tekrardan

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Kasko Zaten Benim Hasarı Karşıladı 5000 TL Civarı. Karşı tarafın masraflarınıda sigorta karşıladı...

Fakat bu ceza ve hukuk davaları ayrı bir konu.Sigorta ve kasko ile alakası yok..veya yokmuş anlamış olduk. :) Teşekkür ederim tekrardan

klozları okumadınız mı hiç... ölüm başına şu kadar, yaralanma başına bu kadar, tazminat için ödenecek miktarlar yazar...işte anlatmaya çalıştığım bu hukuk davalarındaki tazminatlar için haklarınız, öyle bir şey yok, bunlar maddi ve manevi kayıpların karşılanması için teminat altına alınmış haklarınız... neyse uzatmak istemiyorum google azıcık arayın her şey ortaya çıkar benim link atmama gerek yok...

hatta size bir olay anlatayım, araç kiralama şirketlerinin araçlarına kendi aracınızla çarptığınızda (siz kiralayan değilsiniz), bu firmalar sizi mahkemeye veriyor, eğer kasko poliçenizde 3. şahıslara verilen zararlar teminat altına alındı ise burdaki davanın avukat masraflarına kadar kaskonuz öder...bende bu tutar 40bin tl ye kadar... bu davaların genel adı değer kaybı davası, bunu sadece rent a car firmaları değil normal vatandaş dahi açabilir. Düşünün gittiniz cls mersedese arkadan çarptınız değer kaybı oldu aracın sahibi size dava açtı 20 bin tl lik onudamı cebinizden vereceksiniz. çoğu kişi bundan haberdar değil ama değer kaybı davaları çok ünlü :D

GERÇİ BU SİZİN ÖNCEKİ KONUYA BENZEYECEK :D

Son düzenleme:

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klozları okumadınız mı hiç... ölüm başına şu kadar, yaralanma başına bu kadar, tazminat için ödenecek miktarlar yazar...işte anlatmaya çalıştığım bu hukuk davalarındaki tazminatlar için haklarınız, öyle bir şey yok, bunlar maddi ve manevi kayıpların karşılanması için teminat altına alınmış haklarınız... neyse uzatmak istemiyorum google azıcık arayın her şey ortaya çıkar benim link atmama gerek yok...

hatta size bir olay anlatayım, araç kiralama şirketlerinin araçlarına kendi aracınızla çarptığınızda (siz kiralayan değilsiniz), bu firmalar sizi mahkemeye veriyor, eğer kasko poliçenizde 3. şahıslara verilen zararlar teminat altına alındı ise burdaki davanın avukat masraflarına kadar kaskonuz öder...bende bu tutar 40 bin tl ye kadar...

GERÇİ BU SİZİN ÖNCEKİ KONUYA BENZEYECEK :D

Kasko Kağıdına bakmadım bu konu ile alakalı bir bakayım...Ona bakacam değil mi ? Ne Yazması gerekiyor benim bu tazminat için ödediğim parayı kaskodan almak için...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Kasko Kağıdına bakmadım bu konu ile alakalı bir bakayım...Ona bakacam değil mi ? Ne Yazması gerekiyor benim bu tazminat için ödediğim parayı kaskodan almak için...

o parayı vermez hukuk yolu ile yapılan başvuru sart herhalde...

konyahooligans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli Kardeşlerim-Abilerim ;

Evet elimizden 11-12 bin gibi bir para gitti.Ama Yapacak bişey yok. Buna Rağmen ben allaha şükrediyorum hergün. Ya Kazada Motor sürücüsü ölseydi ne olacak tı ? diye düşünüyorum sürekli. Çok Zengin bir adam değilim , Fakat allaha şükür ödeme gücümüzde var. Mahkeme açılsaydı ne kadar süreceği belli değildi.Beli aylarca belki yıllarca..Benim aleyhime karar çıksaydı temyize gidecekti vs vs.

Bunlarla hergün canımı sıkmaktansa gittik avukatın bürosuna davacıyıda çağırdılar.Oturduk konuştuk anlaştık.Bizde böyle olsun istemezdik ama oldu bir kere.Bunda da vardır dedik bir hayır. Allahımıza sonsuz şükürler olsun...

Allah Hepimizi bu ve benzeri veya daha kötü kazalardan korusun.İnsanın canından daha değerli birşey yok bu hayatta.Sürücüler kaza yaşadığında bunu birkez daha anlıyor diye düşünüyorum...

Saygılarımla....

Sendede bu sözleri bekliyordum arkadışm. Önemli olan para değil insanlıktır. Senin yaşamış olduğun durumun aynısını yaşadık ama vurmuş olduğun taraf olarak araba bu

Hatalı sollama yapan şoforün biri uzun yolda kafamıza çıkıt araçta 4 kişi vardı birinin ayağı birinin kaburgaları birinin kafasında 10 15 dikiş birinde ise çatlarlar kırıklar 8 de 8 karşı tarafa verildi şirketi kapattık, işimizden gücümüzden olduk, maddi yönünde ise 15 bin liralık arabamızı sigotadan oldığımız parayla birlikte toplamda 5 bin tl zararla sattık vuran kişi ve şirket sahibi (milyonluk) geçmiş olsunu bırak yüzümüze bakmadı. Bu tür olaylarda karşı tarafla ilgilenmek çok önemli sen ilgilendiğin halde nankörlü yapmış ama bizi vuranlar geçmiş olsun bile demedi ne yaptım biliyormusun dava açtım aynı şekilde davayı kazandık adamın 5 yıl ehliyetini aldılar daha bitmedi maddi manevi tazminat açtık hala sürüyor 2 yıl oldu ölseydik ne olacaktı biliyormusun özürlü kardeşim ortada kalacaktı yurtlarda şiddet, eziyet görecekti her gün altına bezi annesi zor bağlıyor yurttaki adam mı severek bağlayacak vay babam vayyy orayı bi geçelim.

Tazminat davası sürüyor geçenlerde avukatları aramış anlaşalım diye 2 bin lira veriyor :) Özür diliyor öldüm bittim diyor umursamadım. sizin verdiğiniz para avukat ücretinin 10/1 bile değil dedim. Parasında değilim Elhamdülillah ihtiyacımız yok ama ortada bi ilgisizlik, kibarlık noksanı, çok afedersiniz ama insanlıktan nasibini almamış kişiler vardı. Sonuna kadar sürdüreceğim bu davayı.

Sonuç seni suçlamıyorum arkadaşım yanlış anlama adam ölseydi 250 bin tl ödeseydin ne olacaktı en iyisini yapmısssın tebrik ediyorum. İnşallah sonradan istekleri çıkmaz. geçmiş olsun tekrar.