Kaza tutanağı tramere kayıt hakkında

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dun açtıgım konuyu aradım bulamadım. bir bilene danışın kısmına açmıştım.
Sorum şu; Öğretmen arkadaşın arabasına surtmusttum arabayı aylar once surtmeden dolayı 5 cm kadar bı aşınma var. göçük vb bi şey yok. Arabayaı satacam tutanak tutalımda yaptırayım orayı diyor. Şimdi tutanak tutarsak benim araçta kazalı olarak tramere kayda girer mi?

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaza tutanağı tramere kayıt hakkında

Arkadaşınızın arabasındamı sizin arabanızdamı boyada sorun var? Bence sizin arabadaysa local boya ile yaptırmanızı tavsiye ederim. Kaskodan yaptırmayın boşuna. Ama mini onarım kapsamına giriyorsa oda tramerde çıkmıyormuş. Eğer arkadaşınızın arabasındaysa sizin kayıtlarda herhangi birşey çıkmaz.

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasar arkadaşın arabasında .Halbuki hiç bi şey yok arabasında. Bir sıyrık var  o kadar neyse işte.  Tramer kaydında benim aracımda kazalı gorunurmu?  Zaten kaskodan yapılmayacakki. trafik sigortası ile yaptıracak ( benim sigortam ile )

Aslında benim korktugum şöyle bir durum vqar. tamponun diğer kısımlarında boya dokulmeleri vardı. Tamponu komple boyatmak yada değiştirmek için ısrarla istiyor olabilir diye düşünüyorum. Bana olumsuz bir etkisi olurmu? Tramer kayıtlarında?

Böyle olaylar oluyor maalesef mesela bizim arkadaşın skoda fabia sı vardı. arabaya sadece dokunmuş. karşı tarafın masrafı gozukuyor tramerde 2700 tl yazıyor. Sonuçta bu 50-100 tl lik bir masraf boyle kayıt durumu varsa ben kendim götürüp yaptırcam. Bana ısrar ediyor tutanak tutalım diye huylandım

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

trafik sigotası sorgulamasında senin aracın kaydı da çıkar. 

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ve bu durumda sanki araç kazalıymış gibi de görünür sanırım?

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tramer sorgulamasında aracınızın görünmesi bir yana, trafik poliçenizi yenilediğinizde primide yükselir yani daha pahalıya yaptırırsınız.

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok arkadaş tutanaktan vazgeçtim ben. Götürürüm otoking te bile 120 tl mal oluyo 50 cm kadar ustelik. 5 cm lik yer için tutturdu tutanakta tutanak diye.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecelnico link' Alıntı:
yok arkadaş tutanaktan vazgeçtim ben. Götürürüm otoking te bile 120 tl iz mal oluyo 50 cm kadar ustelik. 5 cm lik yer için tutturdu tutanakta tutanak diye.
tutanaktan vazgeçirin o zaman ve hasarı kendiniz yaptıracağınızı söyleyin

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Her ne kadar olay doğru olsa da tutanak zamanında tutulmadığı için olayı yeni olmuş gibi göstermeniz gerekecek, olası bir araştırmada hasarın karakteri itibarıyle eski hasar olduğu anlaşılırsa başınızında ciddi anlamda ağrıması ihtimaller arasında bunu da unutmayın, karşı aracın hasarını cebinizden yaptırma düşünceniz en doğrusu gibi.