İç Aydınlatma Çalışmıyor?

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam. Daha önce far butonumun yeşil ledini kırmızı ile değiştirmiştim. Bir kaç daha led eklerken kaza ile far buton plaketini kısa devre yaptırdım. Plakette ki bir şase yolu yandı. Neyse oraya bir tel attık sorunu hallettik. Şimdi far anahtarının bütün fonksiyonları çalışıyor ama anormal olan bir durum var.

parklar yanıyor, kısa hüzme uzun hüzme yanıyor ama, anahtar 1 konumunda yani park konumundayken göstergeye taktıdğım indiglo plazma kadranın ışıkları yanmıyor. Aynı zamanda kaloriför buton aydınlatmaları,çakmak aydınlatmaları da çalışmıyor. Yani parklara bağlı iç aydınlatmalar çalışmıyor. Ama ne hikmetse dışarda farlarda ve stoplarda bulunan parklar yanııyor?

Ben bu duruma kendimce bir çözüm bulmaya çalışıyorum ve şöyle bir çözüm yolu buldum. Farda ki parklara giden kablo veya stoplarda ki parklara giden kabloya bir ek yapıp direk indiglo plazma kadranlara bağlamak. Zaten indiglo kadranda ki hat da kaloriför çakmak vs.. aydınlatmalarına bağlı. Ya böyle yapacağım ya da çıkmasına 75 TL bayılacağım ne dersiniz?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sigortaları kontrol edin. parklarla ilgili bir kaç sigorta olması gerek.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kitapçıktan bakın iç aydınlatmanın ayrı bir sigortası vardı kahverengi 7 amper

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çıkma bulsanda multimetere zarar vermiş olabilirsin.
selam Multimetre ile ne alakası var tam çözemedim de?
sigortaları kontrol edin. parklarla ilgili bir kaç sigorta olması gerek.
tüm sigortalara baktım, far butonunda ki kontrast ayarı çalışmıyor ve iç ışıklandırma yanmıyor,ama dış ışıklandırmada herşey normal.Bu arada araç t4 transporter
kitapçıktan bakın iç aydınlatmanın ayrı bir sigortası vardı kahverengi 7 amper
Evet şimdi hatırladım, panelin altında bir kapağın içinde küçük bir sigorta vardı kahverengi, bir bakayım hemen.İnşallah odur.

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne yazık ki o küçük sigortada sağlam çıktı. Sorun üyük bir ihtimal far kontrol butonunda. Sanırım soketin butonda ki termik tellerden birisi dağıldı veya yandı o yüzden çalışmıyor. Opel'lerin yan sanayisi 40-50 tl civarı sıfır parça fiyatı bakalım vw'de durum nedir.