HARARET ve ÜST KAPAK

veysel gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SLM ARKADAŞLAR
ARACIM OPEL OMEGA 2.5 CD V6 MOTOR ve LPG Lİ
SORUNUM :
ARACIN MOTORU ISINDIĞINDA YANİ SICAKLIK GÖSTERGESİ 100 DERECENİN ÜSTÜNE GELDİĞİ ZAMAN RADYATÖR YEDEK SU DEPOSUNDAKİ SU KAYNAMAYA BAŞLIYOR VE ARADAN 1-2 DK GEÇTİKTEN SONRA YEDEK SU DEPOSUNDAKİ SU BOŞALIYOR.

BU DURUMUN ÜST KAPAK CONTASIYLA BİR ALAKASI VAR MI ?
ŞUNUDA BELİRTMEK İSTERİM , ŞEHİR İÇİ KULLANIMINDA 2000 KM DE 1,5 LT YAĞ EKLEDİM.EGZOSTAN BEYAZ DUMAN ATMA YOK SU DAMLATMADA YOK.ANCAK PİYANO KAPAKLARININ CİVATALARINDAN ÇOK AZ YAĞ KAÇAĞI VAR YANİ TERLEME YAPIYOR.

ARKADAŞLAR KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN YARDIMCI OLSUN.

TEŞEKKÜR EDER SAYGILARIMI SUNARIM

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kapak açıkken kaynaması gayet doğal, malum açık basınçta su 100 derecede kaynar zaten, antifriz vs. ile kaynamasa bile fokurdar? Kapak açık değil mi, yanlış anlamadım?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Emre Bey ;

kapak kapalı iken suyu kaynatıp sonrada boşaltıyor.

Termostat açıyordur, açılınca da peteği de devir daim ederken suyun bir miktar çekilir gözükmesi normaldir. Ama 100 üzeri işkillendirdi, bence biraz geç açıyor. Kontrol ettirmenizde fayda var.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yedek su kapağını orjinalle değiştirin bişey kalmaz, ama şuana kadar zaten conta yakmışınızdır

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.5 v6 motor kolay kolay hararet yapmaz antalyanın sıcağında ben ne rampalara çıkıyorum banamısın demiyor. ayrıca sağlıklı iken 100 dereceye bile gelmesi ihtimal... motor üzerindeki su hortumlarını mutlaka kontrol ettirin zamanla eğilip suyun rahat devir daim yapmasına engel olup aşırı basınçla suyun boşalmasına neden olabilir yada yolda giderken aniden patlayabilir hortum..genellikle üst kapağın söküldüğü zaman rahat görülebilen bir hortum var o sorun yapar..eğer hortumlar sağlamsa radyatör v.s. kontrol edilsin.. eğer araçta hararet ibresi kırmızıya dayanıp öyle bir müddet kullandıysanız contanız yanmış olabilir..

veysel gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.yarın hemen baktıracam.

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüplü sisteme geçtim ve hiç hararet yapmadan araba conta yaktı. Sabahları tekleme ve 40 km de 1,5 lt su eksiltmeyle başlamıştı.