H kasa korna sorunu

Evilthatmando

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle benim bir astra var korna artık çalmıyor lambayı kıstım yok direksiyon ayarıyla oynayın düzelir dediler yok pazar günü mecbur uzun yol yapıcam servise gidicek vaktim de yok.Bir oto elektrik baktı sigorta sağlam elektrik verince çaldı sıkıntı ne olabilir arkadaşlar saygılar sevgiler

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kornayı değiştirmeyi deneyin..Aracı yıkarken bazen içine su kaçıyor veya miadını dolduruyor ve bazen çalıyor bazen çalmıyor...Benimde başıma gelmişti..Kornayı değiştirdim sorun çözüldü...Sizinde 2006 olduğuna göre kornanız bozulmuş olabilir..

Evilthatmando

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise bir götürücem zaten yalnız kornaya elektrik verilince korna çalışıyor direksiyondaki sıkıntı sanırım başka genede teşekkür ediyorum

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Genelde fiat punto araçlarda airbag sargısı arıza yapınca önce korna sonra sinyal gibi arızlar oluyordu..Belki benzer bir sorun vardır ozaman...

Evilthatmando

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olabilir Bodrum’a gidince mecbur servise götürücem bu sırada bakım yapılmıştı motor yıkanmış dediğiniz gibi kornaya suda kaçmış olabilir

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam kornaya elektrik veren arkadaş korna düğmesine basınca enerji geldiğini kontrol ettimi ? Bunu yapmışsa ve enerji geliyorsa sorun kornada tersi durumdaysa tesisatta.

Evilthatmando

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam kornaya elektrik veren arkadaş korna düğmesine basınca enerji geldiğini kontrol ettimi ? Bunu yapmışsa ve enerji geliyorsa sorun kornada tersi durumdaysa tesisatta.
Yok kornaya basmadan direk alttan elektrik verdi ve çaldı ben basmadım

Evilthatmando

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba tekrardan Bodrum’da servise götürdüm korna değişecek dediler sanayiye gittim 40 tl ye kornayı tamir etti sadece 12 cm bir kablo değiştirdi

sdenizd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle benim bir astra var korna artık çalmıyor lambayı kıstım yok direksiyon ayarıyla oynayın düzelir dediler yok pazar günü mecbur uzun yol yapıcam servise gidicek vaktim de yok.Bir oto elektrik baktı sigorta sağlam elektrik verince çaldı sıkıntı ne olabilir arkadaşlar saygılar sevgiler
sıkıntı kornada yada sigprtada değil. cim arızasıdır başıma geldi.

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

direksiyon içinde yarı mekanik yarı elektronik bir modül var. değiştirmek pahalıdır ama sanayide elektronikçisine yaptırabilirsiniz.

Son düzenleme: