GTC Turbo Blow Off Sorunu Hk.

CaLLoCH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.piscesforum.com
Arkadaşlar merhaba,

Bir konuda hassasiyetle yardımlarınızı rica edeceğim
frown.png

Astra H GTC Turbo aracına sahibim.

Haftasonu HKS Blow Off aldım, taktırmak için Bostancı Sanayi'ye gittim ancak moralimi bozacak sözler duyarak taktıramadım.

Ustaların söylediği sorun; GTC Turbolara blow off takıldığında arıza lambası yaktığı ve arıza lambasını yaktığı için sistemin bir hata olduğunu düşünerek turboyu kesmesi.

Benim aracıma hiç takıp denemediler fakat aynı başka bir araca taktıklarında bunları yaşadıklarını ve tekrardan çıkardıklarını söylediler.

İnternette araştırdığımda ise videolar vs bir çok gtc turbo aracında blow off olduğunu görüyorum.

https://www.facebook.com/video/video...=1302248284422

Bu da Türkiye Ankara'dan bir örnektir, ben neye inanacağımı ne yapacağımı kestiremedim.

Bu konuda tecrübesi olan, aracına taktıran varsa yardımcı olmalarını rica edeceğim.

Yaptırdığınız yerin de bilgilerini paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler,
Sevgiler.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işibilen birine gitmenizi tavsiye ederim. takılmaz diye bir şey yok bilenler gayet güzel takıyor.ama en az 100 lira isterler. turbonun üzerindeki orjinal dump valfi iptal etmezseniz ses vermez...

CaLLoCH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.piscesforum.com
Arkadaşlar son durumu tekrardan aşağıda paylaşmak istiyorum;

HKS Blow Off'ların GTC Turbo modellerine uygun olmadığını nedeni ise; GTC Turbolarda çift pistonlu blow off ların ancak uygun olabileceğini dile getirdiler.

Bahsedilen durumun da FORGE Blow Off markasında geçerli olduğunu söylediler.

Bu durumun ne kadar gerçeklik payı vardır bilemiyorum.
Konu hakkında yardımlarınızı, tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Teşekkürler,
Sevgiler.

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam aracınıza ayarlanabilir replika HKS bov takabilirsiniz. Orjinal veya ayarsız hks takarsanız arabaniz durduk yere stop edebilir, AFM arızasi verebilir. Eğer hkslerin sesleri hoşunuza gidiyorsa arkasi vidali replika HKS bovlar var. Onlardan temin edip bağlayabilirsiniz.

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce başka bir sitede paylaştığım postum belki sizede yararı olur.
-----
Bovu çok fazla sevmesemde bir çok turbo araba kullanan kişinin takmak istediği parça olduğu için kısaca özetledim. Çoğu kişi çok fazla ses alamadiği için şikayet ediyor. Hatta bu uğurda emme manifoldunu deldirenler bile var. Bunun sebebi ozellikle standart dump valveden sonra tek yönlü valve kullanmamasından ileri geliyor. Yarın gece vakit bulabilirsem dizeller içinde kolay anlaşılır bir şema çizicem
smiley.gif

Not : 1- Kırmızı ile belirttiğim T leri plastik kullanmamaya özen gösterin.
2- BOVu gaz kelebeğine ne kadar yakın koyarsanız o kadar mantıklı olacaktir.
Untitled.jpg

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer şu alttaki videoda bahsettiğim pihuhuhhu sesini alamayacaksanız hiç taktırmaya değmez emin olun :D Saniyeyi ayarlayamamışsam eğer 36. saniyedeki ses :D ve 40-44 de felaket gerçi sonrası da beter :D

http://youtu.be/Gn-AoxKQB90?t=36s