Gaz Yemiyor Rolanti Dalgalınıyor

fatih7175

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabam 1993 Vectra A GT 2.0 156 HP Doch

Araba ile boşta veya viteste farketmeksizin gaza abandığımda arabada rolanti dalgalanıyor ve gaz yemiyor,araba gitmiyor ne devir yükseliyor nede motordan bi ses geliyor araba sadece çalışıyor ve rolanti bi yukarı bi aşşağı iniyor ve araç icinde bariz hissedilen bir titreme oluyor dip gaz yaptığım halde araba 2 bin devire gelmiyo bile gaz vere vere bi anda düzeliyor ve fişek gibi oluyor araç ama yine gaza bastıktan sonra yine yapıyor

egzozdan patırtı tarzında ses geliyor

Araba ile yavaş gidince böle bir problem olmuyor gaza bastığımda oluyor mesela boşta 5 bin devire gelince

Lütfen yardım edin bıktım artık

mitat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobinlerde sorun var gibi geliyor bana ateşleme düzgün değil sanki buji bobin nasıl bir bilginiz var mi ?

fatih7175

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bobinde yeni bujilerde hepsi orjinal ürün

Ama benim şüphelendiğim bu hava hortumu kopmuştu bi ara hava ile ilgili bi sıkıntı olabilirmi diye düşünüyorum

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bobinde yeni bujilerde hepsi orjinal ürün

Ama benim şüphelendiğim bu hava hortumu kopmuştu bi ara hava ile ilgili bi sıkıntı olabilirmi diye düşünüyorum

sorun yakıt hava karışımı. bununda bir çok sebebi olabilir.maf sensörü,oksijen sensörü yada emme manifoldunun bi yerden fazla hava alması gibi.
arıza giderilene kadar benzinde deneyin arıza kodlarını sildirip. sonrasında lpg ile denersiniz.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
maf gibi