gaz pedalı pozisyon sensörü arızası

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arıza birden fazla nedene bağlı olabilir buradan bir şey söylemek çok doğru olmaz siz yine aynı servise gidin sorun aynı ise garantiden yapacaklardır farklı bir sorun var ise de yetkili servisten en doğru şekilde öğrenirsiniz

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. havalar ısındı bu konuyu da hortlatma zamanı geldi demektir. Bu konuyla ilgili sorun bende de başgösterdi. bugün boğaz kelebeği ve delikler temizlendi ama sıkıntı hala devam. gaz pedalında dalgalanmalar ve arıza ışığı ve konuda adı geçen hata kodları. bu arada aklıma takılan birşey daha oldu. Geçenlerde yaklaşık 2 ay önce beyinde hız sabitleyici pinlerinin olup olmadığına bakmak için soketleri söküp yerine takmıştım. taktıktan sonra herhangi bir arızayla karşılaşmadım. ama havalar ısınınca özellikle öğlen saatlerinde arıza lambası yanmaya başladı. bunun etkisi olabilir mi acaba?

ordu_lu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz Pedalı Komum Arızası

Merhabalar.
2008 1.3 astra H aracım var. Bir sorun hakkında sizlerden yardım rica ediyorum
Aracımda son zamanlarda ECN 112008 hata kodununu alıyorum. Aracın arıza lambası yanıyor.
Bu hata sanırım gaz pedal konum (posisyon) arızası olarak geçiyor.
Gaz pedalını değiştirmeye gerek var mı?
Motor beynini revize ettirmek yeterli mi?

bulanik17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
2008 1.3 astra H aracım var. Bir sorun hakkında sizlerden yardım rica ediyorum
Aracımda son zamanlarda ECN 112008 hata kodununu alıyorum. Aracın arıza lambası yanıyor.
Bu hata sanırım gaz pedal konum (posisyon) arızası olarak geçiyor.
Gaz pedalını değiştirmeye gerek var mı?
Motor beynini revize ettirmek yeterli mi?

aynı sorunu ben de yaşıyorum. servise gittiğimde hiçbir şey yapmadan beyin dediler. hangi aşamaları ustama takip ettirmem gerekir. yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eski Aracımda Başıma geldi. Tek çözüm Beyin tamiri..

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
Beyİn arizali kardeŞ boŞa uĞraŞma tamİr yolunada gİtme 6 ay bİr sene sonra tekrar ayni sorun netten sİparİŞ ver tak bİ beyİn kurtul ben Çok uĞraŞtim ÇÜnkÜ

murat121

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyİn arizali kardeŞ boŞa uĞraŞma tamİr yolunada gİtme 6 ay bİr sene sonra tekrar ayni sorun netten sİparİŞ ver tak bİ beyİn kurtul ben Çok uĞraŞtim ÇÜnkÜ

Beyinle ilgisi yok arkadaşlar. Benim 2010 model insignia m dada aynı sorun oldu. Gittim Ankara da Opal a Ali usta sağolsun çok ilgilendi ilk olaran sadece pedal kabloları falan kontrol edildi sonrada tamam br daha tekrarlanmaz dedi aracı teslim aldım 20 km civarı kullandım sonra baktım ki araç aynı hatayı tekrar verdi hatta bu sefer bırakın 2 bin devirleri araç bin devri geçmiyordu sonra geri gittim opal e Ali usta abi beyne giden bütün kablolar soketler incelencek sorun ondandır dedi ancak 1 gün civarı sürer dedi sen arabayı buraya bırak yarın al dedi. Tamam dedim ertesi gün gidip aracı teslim aldım sorun falan kalmamıştı. Şuan 4 ay oldu tık sorun yok aracımda.
Sorunu yaşayan arkadaşlar kesinlikle Opal e gitsinler diğer ustalarla uğraşmasın birşey yapamıyorlar. Hatta birine gittim bana dediği abi bu normaldir araç yavaş gidersen kendini korumaya alıyor dedi. Hemen çıktım ordan.
İşin en önemli kısmı ise 1 gün aracım opal da kaldı toplam verdiğim para 90 lira. Allah razı olsun Ali ustadan.

Repgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende se 2005 meriva yarim otom. Arac var surekli f arizasi veriyordu en son ustanin biri formatladi ariza gitti fakat arac tamiden cikmadan gaz pedali arizasi vermis daha once boyle bir sey yoktu ben isinmadan kaynakli oldugunu tahmin etmistim burada okuduklarima gore oyle gorunuyor, beyindenmi yapiyor dersiniz ne yapmaliyim veya kayseride kime yaptirmaliyim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki sene önce aynı sorun bende de vardı uzun yolda giderken aniden devir düşüyor 3000 geçmiyor anahtar şeklinde lamba yanıyordu bende uygun biryerde stop edip tekrar marşa yapınca sönüyor düzeliyordu belli müddet sonra tekrar yapıyordu sollama yapmaya korkar olmuştum bilgisayara bağlatığımda gaz pozizyon sensörü arızası verdi beyin tamir olacak dediler ettirmedim bende daha sonra madem gaz poziyon sensörü bende şu gaz pedalını bi sökeyim dedim ve söktüm tek bir vida tutuyor zaten baktım sensör gaz pedalı ile bütünleşik üstünde elektironik parça dikkatli birşekilde içini açtim içinde arka camın rezistansı gibi iletken şerit var dikkatlice temizledim şansımdanmıdır nedir 2 yılla yaklaştı dahada öyle bir arıza vermedi opel corsa d 1.3