Gaz pedalı hatası devir yükselmiyor

arsenic2400

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar ,

Corsa C 1.0 Easytronic lpg li aracımda son dönemlerde enterasan bir sorun yaşıyorum .
Benzinde ve lpg de fark etmeden bazen sarı anahtar hatası yanıyor . Gaza istediğim kadar basayım rölanti den 1 ile 1,2 devir arasından yukarıya çıkamıyor .
Kontağı kapatığ açınca bazen düzelme oluyor bazen bir kaç defa kapatmak gerekiyor .
Seyir halindeyken bir sorun yokkende bir anda bu sorunu yapabiliyor .
Genelde benzinde kullanıyoruz aracı .

İzmir deyim ben . Perşembe günü tamirciye götüreceğim tekrar ancak ilk gittiğimde hatayı sildi tekrar olursa gel dedi çokta güven vermedi açıkçası .
Netten biraz araştırdım gaz pedalı komple değiştiren var beyin tamiri yapan var sensör değiştiren var.
Bu sorunu yaşamış yada önerisi yönlendirmesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum .

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Gaz pedalının potu bozulmuş olabilir iyi bir elektronikçi lazım o iş için aslında tamir olur ama yapmazlar işte işçilik çok diye sen gaz pedalının içini söktürüp tümerle temizler düzelir

arsenic2400

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz pedalının potu bozulmuş olabilir iyi bir elektronikçi lazım o iş için aslında tamir olur ama yapmazlar işte işçilik çok diye sen gaz pedalının içini söktürüp tümerle temizler düzelir
Aynen kimse tamirata yanaşmıyor değişip göreceğiz diyorlar az para da değil çıkması 400-500 lira
orjinal sıfırı 1500 lira .
Söküp temizleme işini bilmiyorum nasıl yapacağız izmirde bildiği tanıdığı olan var mıdır bu hususta ?
Farklı tamircilere gittim ama maalesef uğraşmak istemediler . Bir tanesi corsa gelirse ben seni arayayım getirirsin söker deneriz dedi 2 haftadır ses yok maalesef .
Araçtan soğudum böyle basit bir sebepten :(

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Onu temizlerseniz düzelir birde forumda bu gaz pedalı ile ilgili paylaşımım var onada göz atin öncelik o işlemi yapın

arsenic2400

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen kimse tamirata yanaşmıyor değişip göreceğiz diyorlar az para da değil çıkması 400-500 lira
orjinal sıfırı 1500 lira .
Söküp temizleme işini bilmiyorum nasıl yapacağız izmirde bildiği tanıdığı olan var mıdır bu hususta ?
Farklı tamircilere gittim ama maalesef uğraşmak istemediler . Bir tanesi corsa gelirse ben seni arayayım getirirsin söker deneriz dedi 2 haftadır ses yok maalesef .
Araçtan soğudum böyle basit bir sebepten :(
Onu temizlerseniz düzelir birde forumda bu gaz pedalı ile ilgili paylaşımım var onada göz atin öncelik o işlemi yapın
teşekkürler ,
Haftasonu söküp temizlemesini isteyeceiğim yada o gaz pozisyon sensörünü tek olarak değiştirebiliyor muyuz acaba ?
Baktım netten max. 100 lira gibi maliyeti var .

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bakılması lazım parçaya değişmesi için