ESP si kapatılamayan vectra c sahipleri

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar malum esp off tuşu bulunmayan vectra c ler (elegance) hariç esp li olan modeller var bazı 2006 lar ve 2008 lerin hepsinde bildiğim kadarıyla.aracımda da esp var ve kapatamıyorum kışın yokuşta karda çamurda esp devredışı olunca yokuşu çıkabiliyorsunuz bazı durumlarda.tartışılabilir bir konu aslında esp yi kapatma gerekliliği çünkü esp yi yani kasdettiğim traction control u kapatsanız dahi o yokuşu çıkamayabilirsiniz opel mühendisleri böyle diyor..haklılar da bence. açıklaması şu aslında eski tip esp sistemlerde kapatmak gerekebiliyordu ama gelişmiş tip esp plus ta kapatmaya gerek yok çok ani devreye girmediği için.
kısa bilgi den sonra vectra c2 ile çekilmiş bir video var esp yi küçük bir hile ile kapalı konuma getirebiliyorsunuz.60 km hızdan sonra esp arkaplanda devreye giriyor güvenlik amaçlı.burada önemli olan traction kontrol(çekiş kontrolü ya da antipatinaj)un devredışı bırakılması aslında ESP ile sorunumuz yok .
videoda araç çalışırken hızlıca kontak kapa aç yapılıyor ve esp arıza varmış gibi algılayıp devre dışı kalıyor
video çözüm olmazsa sigortasını da çıkarabilirsiniz.bu videoyu paylaşmamdaki sebep acil hayati bir durum olabilir yolda kalırsanız işe yarar belki diye paylaşıyorum.normalde TAVSİYE ETMİYORUM elektronik sistemler açısından
https://www.youtube.com/watch?v=TzzthrpT6zs