Elektronıc klimanın aniden devreye girmesi

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com
Dun aksam eve dogru yol alırken klimanın tusuna basmadıgım halde havalandırmadan soguk hava gelmeye basladı havalandırma dugmesını kapattım ama daha sonra actıgımda gene soguk hava verdı daha sonra klıma tusuna basıp kapattım halen devam etmekteydı sonra aracı stop edıp 2 dakka sonra marsa bastım sorun kalmamıstı acaba  buna benzer bır durum yasayan oldu mu?Eger bu konu daha evvel ıslenmişsse şimdiden kusura bakmayın ;D

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Elektronıc klimanın aniden devreye girmesi

Enteresan bir durum Sayın Sevancak, aklıma tek gelen şey buğu giderme ile alakalı ayarlar oldu. İçerideki nem yüzdesine göre klimayı devreye alıyor olabilir. Servise danışmakta fayda var.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende bu durum sürekli oluyor. Klimayı kapatma tuşundan (üzerinde kar tanesi olan düğme) kapatsam bile hava üflemeye devam ediyor genellikle. Tamamen kapatmak istiyorsam fan ayarını manuel olarak 0'a çekiyorum (6 çizgiden hiçbirinin yanmadığı konum). Ben de otomatik buğu giderme ile alakalı olduğunu düşünüyorum; çünkü bu özelliği araç ayarlarından etkin hale getirmiştim; ama doğrusu bu ayarı kapatıp da denemedim hiç.

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com

eger otomatık bugu onleyıcı devreye gırıyorsa bılmem ama yaz sıcagında buhu olurmu  anlamadım gıttı.Ben cyclonedan suphelenıyorum yakında servıse gıdersem sorcagım.Nede olsa araca sonradan takılan bır aparat acaba tetıklıyor mu klımayı

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SEVANCAK link' Alıntı:
eger otomatık bugu onleyıcı devreye gırıyorsa bılmem ama yaz sıcagında buhu olurmu  anlamadım gıttı.Ben cyclonedan suphelenıyorum yakında servıse gıdersem sorcagım.Nede olsa araca sonradan takılan bır aparat acaba tetıklıyor mu klımayı
Buğu ile ilgili olan ayarları kapalı konuma getirip, bir süre bu şekilde kullanın derim.
Sistemin çalışma prensibini bilmiyorum ancak araçta nem sensörü varsa şayet bunu buğulanma olarak algılıyor olabilir.