egr valf sorun

erentat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 98 model 1.4 corsa b bilindiği gibi araç çok yaktığından dolayı lpg taktırmaya karar verdim ve atiker sıralı sistem yaptırdım.ilk günler gayet güzeldi ne olduysa bi gün yolda teklemeye başladığım gün oldu aracımda teklemeler devam etti lpg ustasına gösterdim aractan dedi kendi ustamla makinaya bağlattık egr valfi sorunu çıktı bu olay çoğu opelde varmış yani kronikmiş şuan benzindede teklemelerim devam ediyor bu valfin bedeli 600 lirayı bulurmuş ama sorun bununlada bitmiyo aracın su sorunuda arac hava yapıyor su devir daimi yapılamıyor su haznesi açılıp havası alınınca beyin ısınıyor ve lpg ye geçiş sağlanıyor anlıcağınız lpg baya sorunumu gün yüzüne çıkardı bu işten kar yapalım derken zarar ettim sakın ama sakın ustanıza danışmadan lpg taktırmayın ben çok pişman oldum.ve merak ediyorum aranızda bu tür tecrubeler yaşayan arkadaşlar varmı varsa bilgi alış verişi yapmak isterim çünkü gerçekten çok zor durumdayım aracın her aksamı sorun vermeye başladı

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta da Egr valfi sorun vermişti ancak sizin bahsettiğiniz kadar pahalıya mal olmamıştı. bütün masrafları ile hatırladığım kadarıyla 250-300 tl civarına mal olmuştu.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca egr temizlenebilen bir parçadır.değiştirmekten önce temizlenme yoluna gidilmelidir.temizlenmez değişmesi lazım denirse.başka bir usta aranmalıdır.

zamet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde başıma geldi bizde egr yi degiştirdik.180tl idi.yanlış hatırlamıyorsam.sonra hata tekrarladı bu sefer bobin değişti, bujiler değişti falan filan :D bıktım teklemesinden artık!

erentat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam benzinde bi süre kullanmamı söyledi tekleme geçmez ise değişmesi gerktiğini söyledi 120 km benzinde kullandım hala silkeleme ve tekleme devam ediyor hiç bir iyileşme yok valla emin olsam geçiceğinden 600 de 700 de veririm ama bıktım artık nerden bulaştık bu lpg işine zaten opele lpg olmaz sorun çıkarır diyolardı haklılarmış

erentat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde başıma geldi bizde egr yi degiştirdik.180tl idi.yanlış hatırlamıyorsam.sonra hata tekrarladı bu sefer bobin değişti, bujiler değişti falan filan :D bıktım teklemesinden artık!

egr yi değiştirince teklemeniz kesildimi

bedevi1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki benim EGR iptal boşta çalışıyor tüp taktırsam problem mi yaratacak