Edition vites altı kırmızı led

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Edition vites altı kırmızı led

mstfhnd link' Alıntı:
Arkadaslar isten gelince dayanamadim ve sokyum led var soketide cikarttim ama sokette sadece iki kablo var siyah ve beyaz onlarda direkt lede bagli sorun arti ve eksi tersliginden mi kaynaklaniyor acabaa?

3. SAYFA, 39. Mesajda yapmanız gereken değişikliği resimlerle anlattım. kolayca yapılabilir.

mstfhnd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
2.resimde ledi söktüğümüz için atolyede evde masada rahat çalışabiliriz. soketteki beyaz ve kırmızı kabloları görüyorsunuz. benim yaptığım beyaz ve kırmızı halkalarıda görüyorsunuz. beyaz kabloyu, beyaz halka içindeki yere; kırmızı kabloyuda kırmızı halka içine takacaksınız. karga burnuyla dikkatlice yapabilirsiniz. bahsettiğim yerler sizin soketlerde farklı yerlerde olabilir o nedenle ölçü altiyle artıyı eksiyi bulun. eliniz yatkın değilse bir elektrikçiye yaptırın.
vitessoket2.jpg

Burada gösterdiğiniz yerlerde alttan kablo bağlantısı yok sadece ledin beyaz ve kırmızı kablolarının olduğu yerlerin karşısında sedece iki tane kablo gelmiş siyah ve beyaz kablo zannedersem biri artı biri eksi ve ters bağlanmış değiştirdiğimizde düzelecektir diye düşünüyorum tabi inş. öyledir.

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konu sahibine teşekkür ederim, sayesinde 140 tl cepte kaldı, servis 150 tl ye yaparım demişti. tek yapamam korkusuyla bugün iş çıkışı elektrikçiye gittim her şeyi ben yaptım ama yine de 10 tl verdim, ledimiz oldu.

mstfhnd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurs link' Alıntı:
Konu sahibine teşekkür ederim, sayesinde 140 tl cepte kaldı, servis 150 tl ye yaparım demişti. tek yapamam korkusuyla bugün iş çıkışı elektrikçiye gittim her şeyi ben yaptım ama yine de 10 tl verdim, ledimiz oldu.

sokette kaç kablo vardı peki ? bende kendim uğraştım fazla zorlayıcı birşey değil ama sokette iki kablo vardı ve voltaj yoktu

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mstfhnd link' Alıntı:
sokette kaç kablo vardı peki ? bende kendim uğraştım fazla zorlayıcı birşey değil ama sokette iki kablo vardı ve voltaj yoktu

kırmızı ve beyaz iki kablo vardı, bende + uç kırmızı olandı, kırmızıyı büyük deliklerden altta olana soktum beyazıda herhangi bir yere soktum. Kabloları soketten çıkartmak uğraştırdı 2-3 dk kadar yoksa çok basit bir işlem en fazla 15 dakikanızı alır.

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ama şöyle bişey var bende yavaş yavaş sönme yada yanma olayı yok kontağı çevirince direk yanıyor kapıyı kapatınca sönüyor.

mstfhnd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurs link' Alıntı:
kırmızı ve beyaz iki kablo vardı, bende + uç kırmızı olandı, kırmızıyı büyük deliklerden altta olana soktum beyazıda herhangi bir yere soktum. Kabloları soketten çıkartmak uğraştırdı 2-3 dk kadar yoksa çok basit bir işlem en fazla 15 dakikanızı alır.

onlar ledlerin kabloları alttan kauçukla kaplanmış kablolar bende iki tane beyaz-sarı ve siyah soketin başka hiçbir deliğinde kablo yok yani yer değiştirmek birşey ifade etmeyecek o alttan gelen kablolara hiç dikkat etiniz mi

mstfhnd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurs link' Alıntı:
Ama şöyle bişey var bende yavaş yavaş sönme yada yanma olayı yok kontağı çevirince direk yanıyor kapıyı kapatınca sönüyor.

Hadi ya bende üzülüp duruyorum soketten değil de çakmaklıktan aldım elektriğini aynı şekilde kontağı çevirince yanıyor ama sürekli yanıyor, kontağı çıkarınca sönmüyor kapıyı açınca sönüyor.

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

soketin arka tarafını diyorsan orda bi dünya kablo vardı ama hiç dikkat etmedim nedir ne değildir diye, hangi delikte elektrik var diye bakıp kırmızı mı beyaz mı + diye denedikten sonra - olanı herhangi bir yere takıp bitirdim işi, belkide o yüzden yavaş yavaş yanma sönme olayı yoktur bende.

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mstfhnd link' Alıntı:
Hadi ya bende üzülüp duruyorum soketten değil de çakmaklıktan aldım elektriğini aynı şekilde kontağı çevirince yanıyor ama sürekli yanıyor, kontağı çıkarınca sönmüyor kapıyı açınca sönüyor.

aynen bende de öyle, tek fark bende kapıyı açınca değilde kapatınca sönmesi :)