ecn 040061

nextlevelguitar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar. foruma yeni katıldım. bende de 2006 astra 1.3 cdti var. sürekli olarak "egr valfi sıkısması" diye arıza kodu çıkıyordu.. malum doğudayız adam akıllı servis imkanı yok. geçenler imkanlarımı zorlayarak serviste egr temizliği yaptırdım. aradan iki gün geçti gene arıza lambası yandı.. koduna baktım ecn 040061 yazıyordu. eskiden araçta çekiş ve itekleme sıkıntıları vardı şimdi bunlara bir de rölanti dalgalanması eklendi.. ustalarım ve tecrübeli abilerim yardımlarınızı bekliyorum.. lütfen bilgilendirebilir misiniz beni..

webdelisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o hata kodu genellikle hava debimetresinden kaynaklanıyor, egr hatası verdirttiriyor diyebiliyorum. tabi forumdaki ustalarımız daha iyi bilir.

nextlevelguitar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o hata kodu genellikle hava debimetresinden kaynaklanıyor, egr hatası verdirttiriyor diyebiliyorum. tabi forumdaki ustalarımız daha iyi bilir.

teşekkür ederim cevap için.. bana da çok mantıklı geldi neticede egsoz geri dönüşüm oranını ve yakıt oranını ayarlıyor bildiğim kadarıyla bahsettiğiniz parça.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:15 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:07 ----------

ustalarım lütfen yardımlarınızı yorumlarınızı esirgemeyin.. beni aydınlatırsanız çok sevinirim.. bulunduğum yerde imkanlar çok zayıf ne yedek parçacı ne de arıza tespiti yapan adam akıllı bir yer bile yok..

nextlevelguitar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
webdelisi kardeşim sana çok teşekkür ederim.. geçenlerde hava debimetresinin fişini çektim.. sonuç inanılmaz :) araba şaha kalkıyor resmen.. hemen parçayı sipariş ettim ve kendim değiştirdim sorunum da çözülmüş oldu.. çok sağol verdiğin bilgi için :)

Regionella

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
webdelisi kardeşim sana çok teşekkür ederim.. geçenlerde hava debimetresinin fişini çektim.. sonuç inanılmaz :) araba şaha kalkıyor resmen.. hemen parçayı sipariş ettim ve kendim değiştirdim sorunum da çözülmüş oldu.. çok sağol verdiğin bilgi için :)

aynı kod bende de var dostum, titreme yapıyor bazen araba.

debimetre dediğin şey nedir tam olarak nerde?

egr temizleme yaptırmadığın halde olumlu sonuç mu aldın

Astr

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, konu çok eskiden açılmış ama aynı arıza kodunu aracımda alıyorum.1 hafta önce enjektör bakımlarını yaptirttim ama araçta hala ozellikle hizlanirken düşük devirlerde tekleme problemi oluyor sorunun çözümü için önerileriniz nedir?