Easytronic Şanzuman Yağı Değişimi

yakamoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam millet aracım 2012 astra benzinli 1.6 easytronic 60.000 de aldım şu an 73.000 de ,ağır bakım yapıldı o kadar ustaya servise götürdüm hiçbiri arabanın şanzuman yağı ile ilgili birşey demedi,var mı değiştiren ,tecrübesi olan ? Kaç km de değişir bu yağ ?

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 2011 model otomatik vites 1.6 benzinli hb j kasa var. Açıkçası bende cok merak ediyorum bu konuyu. Aracim 60.000 binde

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Selam millet aracım 2012 astra benzinli 1.6 easytronic 60.000 de aldım şu an 73.000 de ,ağır bakım yapıldı o kadar ustaya servise götürdüm hiçbiri arabanın şanzuman yağı ile ilgili birşey demedi,var mı değiştiren ,tecrübesi olan ? Kaç km de değişir bu yağ ?

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Özel Servisler sanırım iş yoğunluğundan veya ellerinde yağ olmadığından bu konuda bizi yönlendirmiyorlar söylemeden yapmıyorlar. Benim aracım şu an 78 bin civarında ben bu ay değiştirmeyi düşünüyorum şanzıman yağını.

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel yetkili servisleri 700 liradan aşağı yapmıyorlar. Umraniye de tamamen şanzıman ile uğraşan bir yer var 350 lira fiyat verdi. 60 binde değiştirmek gerekir sağlıklı olur dediler

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benim bakım yaklaştı sizler için fiyat alırım ayrıca birkaç fotoda çeker paylaşırım :)

tantras

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel yetkili servisleri 700 liradan aşağı yapmıyorlar. Umraniye de tamamen şanzıman ile uğraşan bir yer var 350 lira fiyat verdi. 60 binde değiştirmek gerekir sağlıklı olur dediler

Servisin adı nedir paylaşabilir misiniz?

Benim aracın da birkaç gündür şanzıman sorunu var. Mesela 2. vitesten sonra hızlanmaya başlayınca ani bir gaz veriyor 3 bin devire çıkıyor fakat vites değiştirmiyor. Geçen sene de olmuştu kendiliğinden düzelmişti fakat bu sefer vites geçişleri de çok ses çıkarmaya başladı ve bu sabah geri vitese taktığımda kendi kendine boşa aldı. Bu sorun yağdan kaynaklanıyor olabilir mi veya beyin de mi bir sorun var acaba?

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul Opel Değer Servis Maltepe'de.

İnşallah beyinde bir sorun yoktur şanzıman yağında ise kolayca halledilir.