Doğru Motor Yağı

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamun aleyküm,kolay gelsin herkese 2004 vectra c 1.6 comfort aracım var aracımın yağını değişeli 4000 km oldu simdiye kadar eksiltme veya kaçak durumu gözlenmedi lakin dün araç sarı yağ lambası yaktı durup yağ seviyesini kontrol ettiğimde çubuğa çok az değiyordu yağ ekledim birkac dakika sonra stop edip calistirinca isik sondu bir arkadasim hangi yag kullandigimi sordu 10w40 dedim (arac yaklasik 2 yıldır bizde) kendisi kullandigim yagin sahte olabilcegini fazla akiskanlasip aracimin yakmis olabilecegini ayrica aracima 10 40 degil 5 30 veya 5 40 motul yag koymam gerektigini soyledi aracimın kullanma klavuzunda da 5 .30 oneriyormus aracim 210 bindr lpgli ben aldigimdan beri 10.40 koyuyorum simdi viskoziteyi degistirmelimiyim bi zararı olur mu fYdası olursa ne olur yardimlarinizi bekliyorum Kolay gelsin..

• Beğen
Tepkiler: mtiryaki

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Yağın renginde kararma var mıydı ? Bir de 5 30 ile 10 40 arasında çok fark görünmese de yaz ayları için konuşuyorum kış aylarında hakikaten farkı görürsünüz. Bence ideal olanı 5 30 ama km ve yorgunluğu da işin içine katarsak en iyisi şahsen ben 5 40 alıyorum. Biraz pahalı ama tavsiyem o. Bana sorarsanız sahte olsun olmasın öyle birden 1 lt kadar yağ eksiltemez. Aracın altını iyice kontrol edin yağ kaçağı damlaması vb. bir problem olabilir. O da yoksa aracın gazına pompalayarak 5.000 - 6000 devir arası basıp basıp bırakın eksoza bakın duman var mı.

• Beğen
Tepkiler: madtiqer13

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Yağın renginde kararma var mıydı ? Bir de 5 30 ile 10 40 arasında çok fark görünmese de yaz ayları için konuşuyorum kış aylarında hakikaten farkı görürsünüz. Bence ideal olanı 5 30 ama km ve yorgunluğu da işin içine katarsak en iyisi şahsen ben 5 40 alıyorum. Biraz pahalı ama tavsiyem o. Bana sorarsanız sahte olsun olmasın öyle birden 1 lt kadar yağ eksiltemez. Aracın altını iyice kontrol edin yağ kaçağı damlaması vb. bir problem olabilir. O da yoksa aracın gazına pompalayarak 5.000 - 6000 devir arası basıp basıp bırakın eksoza bakın duman var mı.
Teşekkürler hayır yağın rengi gayet güzeldi yeni koymuşum gibi simdi baktım egzozdan duman atma olayıda yok aracın altıda temiz motor kapaginin oralarada baktım herhangi bir kaçak yok

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler hayır yağın rengi gayet güzeldi yeni koymuşum gibi simdi baktım egzozdan duman atma olayıda yok aracın altıda temiz motor kapaginin oralarada baktım herhangi bir kaçak yok
Hiç ihtimal vermesem de konu sizin dediğinize geliyor. Bence bir yağ bakımı yapıp km takip etmekte fayda var. Naçizane 5w40 öneriyorum.

• Beğen
Tepkiler: madtiqer13

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motor yağı motor soğuk iken ölçülür sıcak motor da yağ çubuğu eksik gösterir çünkü yağ üst tarafa çıkıyor

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Motor yağı motor soğuk iken ölçülür sıcak motor da yağ çubuğu eksik gösterir çünkü yağ üst tarafa çıkıyor
Haklısınız lakin çubuğa hiç değmiyordu ve arac stop ettikten sonra 7 8 dakika icinde bi cok kez cubugu kontrol ettim en son yağ ekledim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et