Direksiyon Ağırlaşması ve Eps Işığı Yanması

opelc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,
Arabam 2002 Otomatik Corsa C Elegance model Dün yavaşlama amaçlı boya tartaklı yollardan (Kompenantlı Boya) geçerken eps ışığının yandığını ve direksiyonun ağırlaştığını fark ettim. Kenara çekip tekrar çalıştırdığımda sorun düzeldi. Servise götürdüm cihaz takıp baktılar sorunun yakıttan kaynaklandığını yakıtın beynine bir süre gitmediği için olduğunu söyledi kaliteli yerden lpg bensiz alın dedi açıkçası umduğum gibi ilgilenmediler.

Fakat aynı sorun bugün bir daha başladı sokakları zor dönüyorum ve üstelik kontak açıp kapattığımda da düzelmiyor sizce sorun ne olabilir? Beni bilgilendirir misiniz? Başına gelen var mı? Ne yapmalıyım? Yarın başka servise gideceğim. Hayırlı akşamlar, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,
Dün yavaşlama amaçlı boya tartaklı yollardan (Kompenantlı Boya) geçerken eps ışığının yandığını ve direksiyonun ağırlaştığını fark ettim. Kenara çekip tekrar çalıştırdığımda sorun düzeldi. Servise götürdüm cihaz takıp baktılar sorunun yakıttan kaynaklandığını yakıtın beynine bir süre gitmediği için olduğunu söyledi kaliteli yerden lpg bensiz alın dedi açıkçası umduğum gibi ilgilenmediler.

Fakat aynı sorun bugün bir daha başladı sokakları zor dönüyorum ve "üstelik kontak açıp kapattığımda da düzelmiyor" sizce sorun ne olabilir? Beni bilgilendirir misiniz? Başına gelen var mı? Ne yapmalıyım? Yarın başka servise gideceğim. Hayırlı akşamlar, şimdiden teşekkür ederim.
hocam zamanında aynı sıkımtı benim de başıma gelmişti. esp ışığı yanmıştı aydında ustaya gittiğimde usta alt takımı söküp bakıcaz demişti . ya bırak deyip Adana ya gelmiştim. burda servise verdiğimde ustam esp kablosunun gevşediği ni söyledi.

benden sana tavsiye esp giriş soketi ni contak clenar (pas sökücü) ile bir temizle . ardından esp nin bulunduğu sigortayı sök tak .

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
eps beyni veya motor olabilir

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eps (esp değil) kablosu zamanla gevşiyor. Benim de başıma gelmişti daha birkaç ay önce. Eğer araç dizelse titreşimden bazı yerler zamanla gevşeyebiliyor, yağ değişimlerinde kontrol ettirmekte fayda var.

atughanbey

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynı konu benim aracımda da var