Dijital klima fan sorunu

TimurAlbayrak

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Öncelikle selamun aleyküm Timur Albayrak 29 Rize

Muhteşem bi sorunum var Vectra b dijital kkimalı aracımın kalorifer fanı çalışmıyor ne klimada ne kaloriferde kömürlerin değiştim roleleri kontrol ettim fakat değişen hiç bişey yok motoruda baktırdım ondada sorun yok sürekli açık bırakıyorum kafasına göre çalışıyor bazen duruyor bazen durmuyor kış geldi kaloriferde ihtiyacım var yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekkürler

Screenshot_2021-10-19-13-26-40-03_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b694af4479f915ca65.jpg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Timur bey kafasına göre çalışıyorsa iletişimsizlik sorunu var diyebiliriz...

TimurAlbayrak

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız dijital klimalı olduğu için dijital klimalarda klimanın termiği var büyük ihtimal termik arızalı ya da temazssızlık var oraya yoğunlaşın

Erhan2514

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sorununuz çözüldü mü bilmiyorum ama yine de yazma isteği duydum belki başka bir arkadaşın işine yarar gaz pedalının sağ üst dip kısma doğru termik var soketi gözüküyor sokete giren kablo bağını sağa sola aşşağı ya yukarıya oynattığınızda fan devreye girip çıkıyorsa sorun sokette çözümü ise hangi bacağa giren kablonun soket kısmı sıkıntılı ise o kablodan termiğin içindeki o kablonun yerine direk kablo lehimlemek ben öyle çözmüştüm.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Timur bey kafasına göre çalışıyorsa iletişimsizlik sorunu var diyebiliriz...

Aracınız dijital klimalı olduğu için dijital klimalarda klimanın termiği var büyük ihtimal termik arızalı ya da temazssızlık var oraya yoğunlaşın
Aleyküm Selam Öncelikle
Bunlara ek olarak söylenebilecek en iyi şey, Anlayan bir elektrikçiye götürmek olabilir. Muhtemelen kablolardan dolayı yılların vermiş olduğu yıpratmayla eskimiş ve temassızlık olabilir. Detaylı bir kontrol ettirmenizde fayda var.