Cümleten merhaba ilk arabam ve bir sorunum var yardımcı olabilirmisiniz?

Hypersomnia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar bende Opel astra 2004 enjoy twinport model araç var. Benim sorunum araç rolantede iken dalgalanma yaşamadı benzinde de LPG de de arabayı sarsacak kadar Pof pof pof a benzer ses çıkarmakta. Şırnakta çalışıyorum ustaya gösterdim bakmadan siboplarda sorun vardır 5 bin TL dedi. Arkadaşımda bilgisayar vardı cihazı bağladığımda p0136 hatası çıktı araçta. O soruna baktığımda oksijen sensörü olduğunu gördüm. Fakat forumlarda okuduğum yorumlar da değiştirmek yada temizletmek düzeltmemiş sizce nedeni ne olabilir ne yapmamı önerirsiniz?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun, aracinizin sensorde sorun görünüyorsa öncelikle onu değiştirin. Ayrıca subaplar diyen ustaya bir daha sakın gitmeyin. Mardin merkezde Opel Babayigit var gerekirse mardine geçin hocam.

Hypersomnia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujilerin tek tırnaklı orijinal bujiler 2 tırnaklı oluyor dedi bende sonra hallederiz dedim pek güvenemedim sizce doğru mu ?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Arac lpg li oldugu icin size olyle soylemis ama orjinalinde tek tirnak normal buji var aracinizda. astra jlerin 1.6 larinda tek tirnak. cift tirnak kullanabilirsiniz ama bobininize zarar verme ihtimali olabilir.

Hypersomnia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jiler 2 tırnaklı oluyor dedi bende sonra hallederiz dedim pek güvenemedim sizce doğru
2. kısımdaki oksijen sensörü ağrızası verdi bilgisayarda. Fakat usta ısrarla o normal opellerin hepsinde verir şimdi temizlesende değiştirsen de o verecek gene dedi. Benzinde tekleme yapıoyr rolantede tüpte yapmıyor nedeni ne olablir_?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensoru, map ve maf sensorlerini bi temizletin

Hypersomnia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için bir temizletyeyim onları ben

iksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensorunu temizleyecek usta olacagini zannetmem hazir alip takarlar ugrasmiyor hicbiri onun temizlemesiyle

Hypersomnia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğiniz gibi ustaların hiçbiri uğraşmak istemiyor bende internetten izlediğim videolar yardımıyla motorun üzerindeki ilk oksijen sensörünü söktüm temizledim arabayı kaldırmanın yolunu bulunca egzozun üzerindeki 2. Oksijen sensörünü de temizleyeceğim inşallah