Corsavan C 1.3 Projeler

heartqamer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba

Öncelikle bütün self servis başlığını gezdim ve hem yararlı baya projeler gördüm (herkesin eline sağlık) hemde aradıklarımın hangileri var teyit ettim.

Aracım tamamen orjinal bir araçtı aldığımda bende binilebilir hale getirdikçe bir yandan da orjinaline sadık kalarak bir nevi üst donanıma yaklaştırmaya çalıştım aracımı. Bundan sonra yapmayı plandığım şeyleri bir başlık altında toplarsam aynı araçtan bulunan arkadaşlarda yardımcı olmuş oluruz diye düşündüm.

Bu anlamda da tecrübeli arkadaşlarımızın bilgi birikimini esirgemeyeceğinden eminim.

1. Torpido aydınlatması
2. Ön konsol ve Kadran aydınlatması
3. Ayak aydınlatma

örnekleri sitede mevcut ama bir çoğunda resimler silinmiş o yüzden kendi aracımda uygulama yaparken yeniden bu sayfada paylaşacağım.

4. Aynaaltı aydınlatma
5. Çakmaklık yerine yada çakmağın yanındaki bozuk para yerlerine 2 adet usb şarj portu (malum çakmaklıklarımızda %90 şarj cihazı sabit durmuyor.)

Bunları selfservis'te göremedim kendim uygulayıp paylaşacağım.

Gelelim forum ahalisinin tecrübesine başvuracağım hususlara :)

6. Aracımda GSİ deri direksiyon ve CD30 mp3 orjinal cd çalar var henüz airbag zembereğini almadım, sorum tesisat corsavanlarda hazır mıdır airbag zembereğini değiştirsem direksiyon kumandasını aktif edebilir miyim?

7. Cruise control ile ilgili bu sayfada yapılan bir projeyi aldım arşivime daha önceden de opcom ile cruise control'ü aktif etmiştim beyinden. Benim aracın versiyonunda acaba tesisatı hazır mı? debriyaj müşürü var mıdır? Daha önce takan yada takılmış bir 1.3 van ile karşılaştınız mı?

8. Sis tesisatının 1.7'lerde tampona kadar geldiğini duymuştum bizim 1.3'lerde durum nedir? Birde 2-3 farklı led'li g-plast marka sisler var görsel amaçlı muhakkak ama yorum yaparsanız bu ürün için memnun olurum.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

heartqamer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayak Aydınlatması

Aydınlatmaları tavan lambasına bağladım kapı açıldığında yada uzaktan kumanda ile kilidi açtığımda aydınlanıyor ve tavan lambası gibi kısmen azalarak sönüyor.

**Samsung marka takoz led kullandım ömürlük rengide güzel stabil
q82S7b.jpg

**Sol direk bakalitini sökünce çıkan kablolardan kırmızı olan artı(+) gri olan eski (-) kesmeden kabloları sıyırıp bağlayabilirsiniz bütün beslememiz bu olacak.
0Wz2i6.jpg

**Direği söktüğümüz yerden alt tarafdan çekerek çıkardığımız ruhsat gözünün o tarafa doğru kabloyu çekiyoruz. Direksiyonun altındaki 2 tane civatayı sökerek direksiyon altı bakalitini çıkarıyoruz.
M64uiv.jpg

mJ1ikC.jpg

6zmqEA.jpg

***Söktüğümüz bakalitin mümkün mertebe orta noktasına elimizdeki takoz ledi sabitliyoruz.
7oNnj1.jpg

***Direkten çektiğimiz kabloyu led'e bağlayıp diğer ucundan da yine yolcu tarafına çekmek üzere kablo bağlıyoruz. Aynı zamanda orta konsolun içinden de arkaya kablo çekeceğimiz için öndeki 2 ledin arasındaki kabloya ek yaparak arkaya enerji göndereceğiz.
K00LUQ.jpg

***Resmini çekmeyi unutmuşum ama orta konsolun sağ ve sol tarafında 2'şer tane vidayı söküyoruz vites ve elfreni körüklerini çıkarıp o orta konsol içinde vitesin yanında duran geri vites klavuzunun yanından arkaya kablomuzu çekiyoruz.
Ben oradan sağ arkaya yetecek kadar tek parça kablo çektim sol arkayı da orta konsolun içinde ek yapıp bağladım.
ad66Yn.jpg

***Sağlam olması için elimde hazır olan pabuçlar ile birleştirdim ve üstünden kısa devreye karşı bantladım ayrı ayrı.
mhGwas.jpg

***Sağ yolcu tarafının bakalitini sökmek için torpidoyu açınca üstte gözüken 2 civata ile kapattıktan sonra altta kalan 2 civatayı söküp torpidoyu çıkarıyorsunuz. Altta söktüğünüz 2 civata sayesinde alt panelde boşa çıkıyor asılınca geliyor. Üstündeki süngerlerin arasına tutturdum ben sıkıştı kaldı.
Yysnsc.jpg

ak4z39.jpg

***Arka tarafın resimlerini çekemedim yağmur başlayınca onları da koltuğun altındaki çubuk demirlere ince cırt kelepçe ile tutturdum.

Sonuç benim çok hoşuma gitti. İnşallah faydası olur sizede.
7aYBpw.jpg

o5L66G.jpg

P0bBz3.jpg

Son düzenleme:

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel uygulama olmuş. Güle güle kullanın. Ledlere ne kadar para verdiniz

heartqamer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel uygulama olmuş. Güle güle kullanın. Ledlere ne kadar para verdiniz

Açıkçası led'ler bi tabeladan çıkma geldi. Ama piyasaya göre biraz pahalı ama bir o kadar dayanıklıymış bu tip ve marka.