Corsa E 2015 // Code 68 Hatası

Hildor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Havaların soğumasıyla birlikte araçta sıkıntı çıkmaya başladı. Kış mevsimini bu kadar sevmeyen başka araç görmedim gerçekten =)

Şimdiki sorunumuz code 68 hatası. Motoru çalıştırır çalıştırmaz çıkıyor bu hata ve direksiyon bildiğin Şahin direksiyonu oluyor. Aşırı sertleşiyor ve dönmüyor. Bunun yanında gösterge panelinde bir kaç tane ikaz ışığını birden yakıyor. Sabah servide götürene kadar arıza ışığı yandı. Orada içeri gir kayıt ol falan derken kontağı kapattım, tekrar çalıştırdığımda hata çıkmadı. Bilgisayara falan da taktık ama orada da hata kodu göstermedi.

Neden olabilir acaba? Bilgisi olan veya daha önceden bu sorunu yaşamış olanlar var mı?

Not: Bizim araçların direksiyon sistemi elektrikliymiş, yani direksiyon hidroliği falan bulunmazmış.

Teşekkürler.

mert_st

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Corsa code 68 hatası

Merhaba Arkadaşlar,

Havaların soğumasıyla birlikte araçta sıkıntı çıkmaya başladı. Kış mevsimini bu kadar sevmeyen başka araç görmedim gerçekten =)

Şimdiki sorunumuz code 68 hatası. Motoru çalıştırır çalıştırmaz çıkıyor bu hata ve direksiyon bildiğin Şahin direksiyonu oluyor. Aşırı sertleşiyor ve dönmüyor. Bunun yanında gösterge panelinde bir kaç tane ikaz ışığını birden yakıyor. Sabah servide götürene kadar arıza ışığı yandı. Orada içeri gir kayıt ol falan derken kontağı kapattım, tekrar çalıştırdığımda hata çıkmadı. Bilgisayara falan da taktık ama orada da hata kodu göstermedi.

Neden olabilir acaba? Bilgisi olan veya daha önceden bu sorunu yaşamış olanlar var mı?

Not: Bizim araçların direksiyon sistemi elektrikliymiş, yani direksiyon hidroliği falan bulunmazmış.

Teşekkürler.

Merhabalar bende 2017 model opel corsa mevcut (trafiğe çıkışı temmuz 2018 ) bende de code 68 hatasını 3-4 kez kontak açıp kapatmak zorunda kaldığım günlerde yapıyor .Aynen direksiyon sertleşiyor ve hız saati çalışmıyor.Aracım henüz 1000 km de servise gittiğimde bu sorunu yapmadığı için 3-4 saat bekletip bir sorun yok deyip gönderiyorlar.Araçtaki LPG sistemine suç attılar fakat LPG sistemini kapattırıp kullandığımda da aynı sıkıntıyı yaşıyorum.Siz bu sorunu çözebildiniz mi ? Ya da bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

mert_st

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Corsa code 68 hatası

Merhabalar bende 2017 model opel corsa mevcut (trafiğe çıkışı temmuz 2018 ) bende de code 68 hatasını 3-4 kez kontak açıp kapatmak zorunda kaldığım günlerde yapıyor .Aynen direksiyon sertleşiyor ve hız saati çalışmıyor.Aracım henüz 1000 km de servise gittiğimde bu sorunu yapmadığı için 3-4 saat bekletip bir sorun yok deyip gönderiyorlar.Araçtaki LPG sistemine suç attılar fakat LPG sistemini kapattırıp kullandığımda da aynı sıkıntıyı yaşıyorum.Siz bu sorunu çözebildiniz mi ? Ya da bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
mert_st isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)

murattekin46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba benim de corsa 2015 model aracım var code 68 hatası alıyorum direksiyon sertleşiyor arıza lambaları yanıyor göstergeler çalışmıyor problemi çözebildiniz mi acaba

emreopc68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun Akünün kutup başlığı arkadaşlar.

Aracım 2016 model Corsa 1.2 Essentiaydı. Arabamı 1 ay önce sattım. Benim aracımda da aynı sorun vardı, direksiyon sertliği, 1.500 deviri geçmeme ve espnin devreye girmemesi vs sorunlar çıkıyordu. Biraz bekleyince(15 dk civarı) sorunun kısa süreliğine geçmesine rağmen bu sorun aracı sattığım kişide başlayınca alan arkadaş aracı servise götürdü ve 2 gün incelemede kaldıktan sonra aracın direksiyonun elektrik destekli olduğundan akünün zayıflamasına sebep oluyormuş ve sonuçta akünün kutup başlarını değiştirilmesi sonucu sorun çözülmüş oluyor. Bu arada parçayı 170 tl ye değiştirmişler. Başka sorununuz varsa yardımcı olayım arkadaşlar.

M

Mustafa çoktan

Bilgi Girilmemiş
Sorunu cozebildimizmi benim aracımda aynı sorun var 2016 Opel Corsa esentia otomatik code 68 hatası veriyor aynı sorun

M

Mustafa çoktan

Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Teşekkürler.

M

Mustafa çoktan

Bilgi Girilmemiş
Hocam aynı sorun bendede var şu an sorunu cozebildimizmi

shkn

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bizde de aynı sorun var.arac 26 bin km de, direksiyon sistemini değiştirmek istedi servis.bu km de bu arıza olur mu? Dünyanın parasini da istiyorlar.yaziklar olsun