Corsa d soğuk motorda kısa süreli devir dalgalanması

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
BUgün garajda söküp sente ayarına baktım kaçma olmamış. Emmeyi söküp ve egzoz söküp sübabnlarıda boroskop tarzı ince kablo kamerayla kontrol ettim hepsi saplam bir şekilde gözüküyor kompresyon tetinide yapıcam bu hafta. Yarın bir yağ pompası contasını(çalıştırınca yağ kaçağı olmadı ama iki saç arası kauçuk conta olduuından değiştirmekte fayda var) ve orjinal filtresini ve 4 tanede orjinal kırzıdrma bujisini alayım onlarıda değiştiririm. Bu arada aracı topladıktan sonra yine aynı kapalı garajımda çalıştırdım ve hiç devir dalgalanması olmadı. Opcomla hata kodlarına baktım ama hiç kod yoktu yine yarın tech2 ile kontrol edeğim yine.

Benim araç 18 binde üzerindeki enjektörleri boschun. Bosch maks. 120 bin km ömür veriyor acaba onlar mı su koymaya başlıyor. Boschta staj yapmıştım o zamanlar staj yaptığım fabrikada üretiliyordu enjektörler. Ömrünü ordaki argeden arkadaşlardan öğrenmiştim. Bildiğim kadarıyla servislerde 60 binde bakım 120 binde değişim tavsiye ediyorlar enjektörler için.
Eğer duman atıyorsa enjektör olma ihtimalide var yada aşırı sallantı olmadı araç çalışırken fişleri tek tek çekip deneyin birisi çekince tepki vermiyorsa motor sorun o enjektördür 100 bine yaklaşınca enjektör bakım yaptırmak gerek söküp sorun çıkmaması ve bozulmaması için

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Eğer duman atıyorsa enjektör olma ihtimalide var yada aşırı sallantı olmadı araç çalışırken fişleri tek tek çekip deneyin birisi çekince tepki vermiyorsa motor sorun o enjektördür 100 bine yaklaşınca enjektör bakım yaptırmak gerek söküp sorun çıkmaması ve bozulmaması için
Duman hiç yok aniden dip gazda çok az duman atıyor. Bakim şu parçaları takayım yarın ne yapacak düzgün bakım yapan yer bulabilsem bursada söker götürürüm enjektörleri sıfırı 5 bin civarıymış. Bakım için ortlama ne kadar alırlar acaba

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Duman hiç yok aniden dip gazda çok az duman atıyor. Bakim şu parçaları takayım yarın ne yapacak düzgün bakım yapan yer bulabilsem bursada söker götürürüm enjektörleri sıfırı 5 bin civarıymış. Bakım için ortlama ne kadar alırlar acaba
Söküp götür üstad ort. 1000 tl ye bakim yapıyorlar evet pahalı bakımda zaten ömrü süzün olsun diye hatta sen götürüp test ettirmek işte cihaza bağlar arıza varmı derler sana

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bugün bütün parçaları aldım taktım bakalım yarın deneme yapıcam tekrardan aklıma bişey daha geldi multimedia açılmadan daha önce marşa basıyrdum uyarı ışıkları ve kızdırma söner sönmez. Ama multimedie ara ara kilitlenip kalıyordu bunun üzrine navimexten cihaz tam açılmadan marşa basmayın dediler. Cihazında tam açılması tabi 1 dakikayı buluyor. Kızdırma bujileriyse 5 saniye bile çalışmıyor motor soğuk olmasına rağmen tabi ben cihazı beklerken 45-50 saniye geiyordur.

Mekanik pompayada bakım yaptırayım mı basınç orunu göstermiyor cihazlar ama işe girişmişken tam olsun dedim depo içindeki içinse bakım olmuyor sanırım o şamandıranın içinde diye biliyorum.

• Beğen

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
devir dalgalanması olurken akşam ışıklarda kısılma oluyor mu kontrol edin birde şarj dinamosuna baktırın şarj dinamosu sorunlu olabilir

• Beğen

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
devir dalgalanması olurken akşam ışıklarda kısılma oluyor mu kontrol edin birde şarj dinamosuna baktırın şarj dinamosu sorunlu olabilir
Onu kotnrol ettim 14v-13.9v çalışırken aküde sağlam ölçümlerde fakat 5 yıllık yarın öbürgün yolda kalmamak için müsait bir zamandda değiştireceğim onuda.

Bugün bosch yazan servisilere gittim ama 3000-3500 tl istediler enjektör bakımı için o kadar verdikten sonra sıfırını alırım dedim. Bu gidişle bütün alet edavatı aldıracaklar bana

• Beğen
Tepkiler: Kaan.