Corsa D gaza basınca gelen tiz ses

capablanca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2007 model, 220bin kilometredeki dizel Corsa D aracımdan 2 haftadır gaza basınca tiz bir ses geliyor. İlk başlarda belli belirsiz, sadece çok düşük devirlerde geliyordu ama şu anda arttı. Ses düşük devir ve düşük hızlarda daha belirgin, özellikle 4. ve 5. viteste 2500 devirden sonra iyice azalıyor, 120-130km / saat hızdan sonra kesiliyor. Boştayken gaza basmaz durumda ses gelmiyor, (araç durur vaziyetteyken gaza yüklenirsem, bıraktıktan sonra kısa bir süre daha düşük seviyede ses geliyor, sonrasında kesiliyor; ama genel itibariyle boşta ses yok diyebilirim.) ama boşta olmasına rağmen gaza hafif yüklendiğimde bile ses başlıyor (çok düşük devirlerden) Turbo olabileceğini düşündüm, fakat asıl rahatsız edici seviyede ses turbo devreye girmeden önce başlıyor. Bunun yanında geri geri giderken de ses geliyor. Bu sebeple turbo’yu eledim (belki de elemek istedim. :) )

Sözkonusu sesi kaydettim, aşağıda youtube linklini paylaşıyorum. Araç 2 ay sonra yıllık bakıma girecek. O zamana kadar bu şekilde kullanmam sıkıntı doğurur mu? Daha önce benzer sıkıntı yaşayan var mı? Evden işe, işten eve gidiyorum fakat bir kere 600km’lik bir uzun yol yapacağım. Bu biraz korkutuyor. Yolda kalmak veya daha büyük bir sıkıntı doğması karşımdaki riskler.

http://www.youtube.com/watch?v=VLhd1wqWbqM

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

bugra07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şaka maka bu sese bide abarth egsoz takcan tadından yenmez :)))