Corsa c Yağ lambası Rolantide yanıyor

mrcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Üye arşivinde kendimi tanıttım.

Aracım corsa c 1.3 cdti 2006

öncelikle aracımı 24 haziran 2013 te satın aldım 190 000 km de değişen yok

şu ana kadarda yağ ve su eksiltmesi olmadı hiç

dün işten eve giderken eve 2 km kala rolantide malum istanbul trafiginde kalkarken devir düştüğünde yağlama ışığı yanıyordu sonra sonra işin iyice suyunu cıkarıp rolantide devamlı yanmaya basladı neyse ben sağ salim eve geldim ama açıp baktıgımızda arabada hiç su olmadığını gördük.benim aracım zaten 95 derecede fan açıyordu yolda bu konuda bir aksilik farketmedim fan açtığındada sogutuyordu 90 a kadar ama neden yağ ışığı yaktı ? yoksa 100 dereceyi geçti fakat 95 derecemi görüyordu araba .Kaputu açıp baktıgımızda kalın su borusunun altındaki ince su borusunun patlamıs oldugunu gorduk.aracı aldıgımdan beri 1 gram eksilmeyen antifrizli suyum gitmiş.bir hata yapıp biraz su koyduk üstüne cozur cozur etmeye başladı.yani motor resmen kurumuş conta yakma seviyesine gelmiş ama.kesinlikle su yok demiyor yada 100 dereceyi göstermiyor.hep 95 gösteriyor. acaba gerçekten 95 derecedemiydi ?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soğutma suyu seviyesini kontrol eden sensör olmayabilir Corsa'da. Olsa uyarı verirdi.
Sistemde hiç su kalmadığı için hararet göstergesindeki değere ne kadar güvenilir bilemedim. Bu şekilde susuz ne kadar kullanıldığı önemli. Tamirden sonra soğutma suyunu takip edin. Yağ karışıyorsa, hararetten conta zarar görmüştür