corsa c ön soldan gelen ses

mrcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
aracım 2006 corsa c cdti 1.3
aracımda kronik balata hastalıgı var hızlanınca volandan vık vık vık diye ses geliyor 1 senedir bu ses geliyordu ama 2 gündür acayip şekilde bu sesle aynı frekansla yani vık ettikten hemen sonra şak diye ses geliyor metal metale carpar gibi

ama gaza basınca yada ayagımı cekince ses geliyor tam devrinde tutarsam gelmiyor. sol aks değişmişti bnm ondan olabilirmi acaba ? çözemedim bir türlü debriyajdan gelse neden normalde gelmesinde zorlanınca gelsin balatam bitik ama daha sıyırma aşamasında degil kalkarken kacırmıyor.

sanki demir bişey yerinden kurtulmuş bi yere carpıyormus gibi.

yarın ustaya götüreceğim buraya yazarım ne oldugunu yardım eden olursa onada teşekkür ederim

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam emin degilim ama diskte yamulma felan olabilir mi?

Tapatalk 2 ile gonderildi.

mrcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam emin degilim ama diskte yamulma felan olabilir mi?

Tapatalk 2 ile gonderildi.

öncesinde "vık vık" diye sürtme gibi gelen ses debriyaja basınca kesiliyordu gerçi hala kesiliyor.Ama vık vık sesi olayı abarttı motor ısındıktan sonra 2 metal bir birine sürtüyormuş gibi ses cıkarıyor.ustaya götürdüm.ses volanttan dedi.volant kendini dağıtmaya başlamış dedi.Balatamda zaten bitmek üzere.Sabit volant filan düşünüyorum yoksa bu işi ucuza sıyıramayacağız.işe gelirken yarı yolda sesi yapmaya başlıyor videosunu en kısa zamanda çekip koyacağım.Özellikle gaza yüklenildiğinde yada gaz kestiğimde araç motora yüklendiğinde oluyor.

bide arabayı havaya kaldırıp tekerleklerini çevirdiğimde boşluk var bağriz bu normalmidir ? yani sağa sola çevire biliyorum birazcık vitesteyken.

MetalWave

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
aracım 2006 corsa c cdti 1.3
aracımda kronik balata hastalıgı var hızlanınca volandan vık vık vık diye ses geliyor 1 senedir bu ses geliyordu ama 2 gündür acayip şekilde bu sesle aynı frekansla yani vık ettikten hemen sonra şak diye ses geliyor metal metale carpar gibi

ama gaza basınca yada ayagımı cekince ses geliyor tam devrinde tutarsam gelmiyor. sol aks değişmişti bnm ondan olabilirmi acaba ? çözemedim bir türlü debriyajdan gelse neden normalde gelmesinde zorlanınca gelsin balatam bitik ama daha sıyırma aşamasında degil kalkarken kacırmıyor.

sanki demir bişey yerinden kurtulmuş bi yere carpıyormus gibi.

yarın ustaya götüreceğim buraya yazarım ne oldugunu yardım eden olursa onada teşekkür ederim

şuan benim corsamdanda aynı ses geliyor. özellile bayır aşağı. siz sorununuzu çözdünüz mü ?

mrcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuan benim corsamdanda aynı ses geliyor. özellile bayır aşağı. siz sorununuzu çözdünüz mü ?

bayağı uzun zaman olmuş kusura bakmayın görmemişim.

Evet sorunu çözdük.Bu sorun öncesinde ustam hareketli volant hastalığı var değişicez ama yine bir süre gidersin ses artınca gel dedi bu sesten sonra benim şanzıman yağımda akıp gitmiş bu sesle beraber şanzıman seside bize eşlik etmeye başladı 1250 tl ye şanzıman aldım 750 tl yede baskı balata volant değiştirdim şuan durumu iyi.