corsa C junyan angel far kiti tamiri

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
mustafakibaroglu.wordpress.com
arkadaşlar bir çok corsa C kullanıcı bu dandik telmaşa çin malı far kitini iyi bilir

plastiği kalitesiz yapılmış far motoru sanırım bir çoğuna uyumsuz

benim hikayem ise şöyle

benden önceki apaçi sahibi (bu foruma üye olmuş 2 mesaj atmış gitmiş) taktırmış bunları ufak bir kazada yapmış

farın içindeki mercekleri tutan kollar kırılmış ana kar gövdeyi tutan şaseye vidalanan plastilerin biri kırılmış

far yukarı aşağı yapmıyor, mecburen muayeneye gideceğim için xenonları söktüm h1 ampul taktım ama farkarın muayeneden geçeceğini sanmıyorum

:mad:
çünkü
kısalar anyaya uzunlar konyaya bakıyor :( ayar vidaları düzen tutmuyor

aslında söküp farın içini açabilsem beni 300-400tl lik bir masraftan kurtracak

sizce başarılı olurmuyum ? daha önce deneyen beceren varmı ?

örnek foto

63626423n3k.jpg

Son düzenleme:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biri anyaya biri konyaya bakıyorsaa zaten tek seçeneğiniz tamir olmadı değiştirmek bu şekilde muayene olmasada kullanmamalısınız karşından gelen aracın şöförünü kör edip kazaya sebebiyet vermeniz olası

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Biri anyaya biri konyaya bakıyorsaa zaten tek seçeneğiniz tamir olmadı değiştirmek bu şekilde muayene olmasada kullanmamalısınız karşından gelen aracın şöförünü kör edip kazaya sebebiyet vermeniz olası

yazmış olmak için yazmışsın ama eyvallah ;)

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...bunu beceren çok biraz aratırsan bulursun fırına at silikon eriyo ön camı ayırıp çıkarıyorsun merceğin bağlantıları kırıldıysa mercek değşiştirmen gerekir ki bu jnyanın mercekleri kalitesiz diye alıp aracına takmadan değiştiriyor insanlar genelde...

sorun olacak kısım ise şu genelde insanlar sağlam fara taktıkları için ışık düzeni düzgün oluyor bunları duvarda işaretleyip yeni merceği takarken o çizgileri denk getirip yapıştıyorlar senin bu işaretleri hesaplayarak işaretlemen gerekecek

burda normal bir farı mercekliye çevirmeyi anlatıyor ama senin işe yarar http://urun.gittigidiyor.com/garaj/xenon-mercek-modifiyesi-detayli-anlatim-ilanidir-44225881

değiştirmen gerekirse sanırım valeonun h1lik merceği junyanın merceğine en yakın boyutta olan mercekti çifti 50tlye satılıyor

Son düzenleme:

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
...bunu beceren çok biraz aratırsan bulursun fırına at silikon eriyo ön camı ayırıp çıkarıyorsun merceğin bağlantıları kırıldıysa mercek değşiştirmen gerekir ki bu jnyanın mercekleri kalitesiz diye alıp aracına takmadan değiştiriyor insanlar genelde...

sorun olacak kısım ise şu genelde insanlar sağlam fara taktıkları için ışık düzeni düzgün oluyor bunları duvarda işaretleyip yeni merceği takarken o çizgileri denk getirip yapıştıyorlar senin bu işaretleri hesaplayarak işaretlemen gerekecek

burda normal bir farı mercekliye çevirmeyi anlatıyor ama senin işe yarar http://urun.gittigidiyor.com/garaj/xenon-mercek-modifiyesi-detayli-anlatim-ilanidir-44225881

değiştirmen gerekirse sanırım valeonun h1lik merceği junyanın merceğine en yakın boyutta olan mercekti çifti 50tlye satılıyor

helal olsun adama güzel yapmış..

kardeşim dün muyaneye gittim.. gitmeden önce eniştemin kaportacı dükkanında son kontrolleri yaptım

ön tamponu söktüm orjinal kornayı aldım taktım. farları söktüm ve iyice anladım o farlardan bir cacık olmaz zar zor sağını solunu elimin girdiği kadarıyla bez sünger sıkıştırarak mercekleri ayarlamaya çalıştım.. tamponu taktım ön kaput kaplamasını çıkarttım v.s...

muayeneden farlarıma hafifi kusur bile yazılmadı ama bu benim içime sindi mi ?
hayır! bu far kitinin markasını taiwan yazıyor junyan dediğimiz kaşlı model.. ama çok dandik plastik kullanılmış ayrıca far yükseklik ayarı yapamamak da kötü bu yüzden xenonları söktüm..

eğer çıkma corsa orjinal far takımı bulursam arkadaşın yaptığı gibi yapıcam nasılsa bxenon a gerek yok corsanın uzunları ayrı aynada..

bilgiler ve tavsiyelerin için teşekkür ederim