Corsa C fren sistemi değişikliği

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım Corsa C 2006 model Silverline CDTI 142.000 de olan aracım yaklaşık 1 sene önce aracı satın aldım.
araç triptonik vites olduğu için freni çok kullanıyorum. ilk aldığımdan bu yana sanki fren sistemi zayıflamaya başladı. daha uzun mesefede duruyorum..
140.000 de servisinde bakımı yapıldı genel olarak bakıldı değişecek bir şey bulunmadı.
5 binde 1 genel bakımlarını yaptırıyorum. Fakat ışıklara yaklaştığım zaman durma mesafesine gelince cıyyy diye bir ses geliyor bu ses balatanın diski çizdiğine mi işarettir ?
balataların ne zaman değiştiğini bilmiyorum aldığımda hiç sormadım. aracı yıkadıktan sonra yaptığım frende daha fazla cııyyyy diye ses duymaktayım.

balataların değişme zamanı gelmişmidir sizce arkadaşlar ?

balata konusunda brembo , ate , ebs green stuff gibi balata ve fren sistemleri markaları mevcut bende forumlardan araştırarak bu markaları duydum.

bu fren balatalarını aracınızda kullanan ve tavsiye eden var mıdır arkadaşlar.. ?
yoksa orjinal GM MARKA balata değiştirip orjinalini bozmamak en iyisidir mi dersiniz görüşlerinizi almak istiyorum..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aldığım araçlar da ne olursa olsun direk ilk işlem fren balatalarını değiştirmek olur. Hani derler ya kaçı kaç kuruş... işte öyle kıytırık bir balata yüzünden disklerin canına okumaya gerek yok. Kısa zaman içinde baktırman da fayda var. Birde araçlar yıkandıktan sonra aslında fren balatası şişer ve fren daha iyi tutar. ;) ama balata azaldı ise diyecek sözüm yok. Birde balatalar dışarı dan gözle görünmez. Sökülüp kontrol edilmesi gerek.

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka olarak ne kullanıyorsunuz piyasada bir sürü marka mevcut bazıları yumuşak balata TRW tavsiye ediyor bazıları da ate diyor . Gm marka zaten arabanın orjinal balata markası.
ate markasını internet üzerinden bulamadım...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses genelde balata sertleşince yapar,kafan rahat olsun al bir takım tak iyi olur....

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Balatanın metal yay tipi tutturma aparatı var gözle baktığında görünür balata aşındığında tam olarak aşınmasa bile bu parça diske sürter fren yaptığında o yüzden balataları değiştirmende fayda var aksi taktirde diski çizer ve orijinalden şaşma

Sent from my iPhone using Tapatalk