Corsa C 1.7dti turbo basınç düşüklüğü

dechros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar;

Aracımı alalı 1 sene oldu. Motor turbo basıncı düşüklüğü sorunu yaşıyorum. Bu sorunu daha bugün yaşamaya başladım.

Aracımda turbo basınç saati var. 1.1 bar civarı basması gereken turbo 1.0 0.9 arası basıyor. Hatta yetiştiremeyip yüksek devirlerde basıncı düşürüyor.

Aracı son kullandığımda Kayseri'de hava bugünkü kadar sıcak değildi. Sıcak havadan dolayı bir performans kaybı olabileceğini düşünüyorum.

Araçta herhangi bir arıza ışığı yanmıyor. Çekişi de fena değil ama eskisi gibi değil. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Turbo bakımı yaptırılyormusunuz intercool temizletiyormusun emme manifoldu bunlar temizleniyormu

dechros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır aldığımdan beri hiç temizletmedim.

Bu işlemleri turbocular mı yapar? Ne kadara mal olur bana? Kayseri'de tanıdığınız ve bu motordan anlayan bir usta var mıdır bu işleri yapabilecek?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ustadan ziyade opel ustası bul yoksada yaptırma temizlik işini herhangi bir usta yapmak istemez opelci birisine anlatırsan direk izah eder zaten turbo bakımını usta turboya söker turbocuya verir yada senin tanıdığın var ise verir bakımı yaptırırsın biter üstad boşluk varmı pallere sorun varmı bakılır ona göre yardımcı olurlar

Son düzenleme:

dechros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler. İlgilenen bir usta bulmaya çalışacağım.
Motordan ziyade opel ustası bul yoksada yaptırma temizlik işini herhangi bir usta yapmak istemez opelci birisine anlatırsan direk izah eder zaten turbo bakımını usta turboya söker turbocuya verir yada senin tanıdığın var ise verir bakımı yaptırırsın biter üstad boşluk varmı pallere sorun varmı bakılır ona göre yardımcı olurlar