Corsa C 1.2 LPGli İLK MARŞTA SESLİ ÇALIŞIYOR!

uqur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, 2003 model corsa 1.2 lpg'li ve 257.000 km'de araç sahibiyim. Aracımın motoru soğukken ilk çalıştırdığımda 4-5 saniye kadar sesli (dizel gibi) çalışıyor ve sonra yağ lambasının sönmesiyle birlikte kendi kendine düzeliyor. Kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda normal çalışıyor. 3-4 saat bekleyip çalıştırırsam yine ilk çalışmada aynı şekilde sesli çalışıyor. Ben aracı yeni aldım ve benden önceki sahibi Triger zincirini değiştirmemiş (10 yıl kullanmış) Problemin ve çözümün ne olduğunu bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse çok mutlu olurum.

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
LİFTERLER OLABİLİR YAĞI BOŞALTIYORSA ÇIT ÇIT SESİMİ YAPIYOR GAZ VERDİKÇE ARTIYORMU

uqur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim. Sadece motor soğukken ilk marşta dizel araç gibi çalışıyor (sıcak marşta normal) 4-5 saniye sonra yağ lambasının sönmesi ile birlikte ses normale dönüyor. Ayrıca, yağ lambasının geç sönme sebebi de bu olabilir mi?

uqur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
LİFTERLER OLABİLİR YAĞI BOŞALTIYORSA ÇIT ÇIT SESİMİ YAPIYOR GAZ VERDİKÇE ARTIYORMU
Cevabınız için teşekkür ederim. Sadece motor soğukken ilk marşta dizel araç gibi çalışıyor (sıcak marşta normal) 4-5 saniye sonra yağ lambasının sönmesi ile birlikte ses normale dönüyor. Ayrıca, yağ lambasının geç sönme sebebi de bu olabilir mi?

Kuzgun89

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Benim corsa c benzinli bende de ayni olay oluyor. Araç soğuk olduğu için yaptığını düşünüyorum

uqur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Şikayetim Çözülmüştür. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var ise kısaca açıklayayım. Aracım triger zincirinden ve kalın yağ kullanımından kaynaklı iticiler ses yapıyormuş. Triger zincir setini ve motul marka 5/30 yağ değişimi yaptıktan sonra tüm sesler kesildi ve aartık sessiz çalışmakta.

• Beğen
Tepkiler: NefesTR

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Şikayetim Çözülmüştür. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var ise kısaca açıklayayım. Aracım triger zincirinden ve kalın yağ kullanımından kaynaklı iticiler ses yapıyormuş. Triger zincir setini ve motul marka 5/30 yağ değişimi yaptıktan sonra tüm sesler kesildi ve aartık sessiz çalışmakta.
Sizin araçta zincir mi var kayış diye biliyorum