Corsa B Işıklarda Kalkışta Yığılma ve Hararet Sorunu

atliturgay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eşimin otomatik vites 1998 model corsası var. Benzinde giderken hiçbir sorun olmamasına rağmen LPG modunda gazdan bir süre ayağınızı çekip tekrar bastığınızda araç gaz yemiyor ve bir süre yığılıyor. LPG ayarıyla ilgili bir sorun olabilir diye burada bir yerde ayar yaptırmaya çalışacam ama öncesinde forumda sorayım istedim.

İkinci olarak aracı dün Konya'dan Antalya'ya getirdim. Aracın ilk şehir dışı tecrübesi motor sürekli yavaş kullanıldığı için sağırlaşmış zorlama ile 130'u anca geçiyor. Bunun yanında hararet ibresinin 100'e çok yaklaştığını farkettim. Kaloriferlerini kontrol ettiğimde soğuk sayılacak bir sıcaklıkta üflüyordu. Tahminimce termostat arızalı oludğu için böyle yapıyor ama bilemedim, en kısa zamanda alıp değiştirmeyi düşünüyorum. Başka bir fikri olan varsa duymak isterim. Herkese kolay gelsin.

kubilay88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kız kardeşimin 1998 Otomatik corsası ile ilgili bir hayli tecrübeliyim.

Lpg ayarları ile ilgili muhakkak bir problem vardır. Özellikle benzinde yapmiyor ise. Akabinde otomatik şanzuman içinde yaklaşık 20 küsür kadar balata mevcut bunlarin ömrü bitmiş olabilir. Şanzumanı muhakkak kontrol ettirin.

Termostat arizali olduğunu sanmam kız kardeşimin aracinda'da hararet nerdeyse 100 vuruyor bildiğim kadari ile fanı 100'de açıyor bu meretler.

3d055e210cdcd13759e08b265e58256d.jpg

efde56b30ac6ee1725cfd2f8ba5fbd62.jpg

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

atliturgay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Peki kız kardeşinizin aracı kalorifer sıcaklığı nasıldı? Bunun sebebi termostattır diye düşünüyorum. Benim Polo aracımda termostat değişdikten sonra gösterge 95te sabitlenirdi hep. Ben yine termostatına baktırıp kaloriferle ilgisi var mı yok mu ona bakacam. eğer termostattan değilse kesin bir yerlerde tıkanıklık falan vardır, onu açtırırım. Bir de sevindiğim konu, bu aracın yedek parçaları volkswagenlere göre sanki daha ucuz. Tekrar teşekkürler.

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fani 95 te acar 92 de kapatir. 100 e gelirse sikinti vardir.bulmakta biraz sikinti. Ustaya gosterin. Ben butun sogutma sistem parcalarini degistirdim. Duzeldi.
Yigilmada tupten kaynakli olabilir.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kubilay88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Peki kız kardeşinizin aracı kalorifer sıcaklığı nasıldı? Bunun sebebi termostattır diye düşünüyorum. Benim Polo aracımda termostat değişdikten sonra gösterge 95te sabitlenirdi hep. Ben yine termostatına baktırıp kaloriferle ilgisi var mı yok mu ona bakacam. eğer termostattan değilse kesin bir yerlerde tıkanıklık falan vardır, onu açtırırım. Bir de sevindiğim konu, bu aracın yedek parçaları volkswagenlere göre sanki daha ucuz. Tekrar teşekkürler.

Ben Teşekkürederim.

Kalorifer sıcaklığı inanilmaz iyi kesinlikle çok iyi ısıtıyor Hocam.

Termostatın bildiğim kadarı ile ömrü var değişim sonrası sorun yüksek ihtimalle çözülür.
Hararet genelde 90 100 arasına tırmanıyor ve aralıklarla düşüyor ustaya sordum gayet normal dedi.

Yedek parcası gayet uygun orjinal ve replica parçaları bulmak çok kolay. Geçtigimiz ay komple sağ aynayı değiştirdim 30 tl :)

atliturgay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kız kardeşimin 1998 Otomatik corsası ile ilgili bir hayli tecrübeliyim.

Lpg ayarları ile ilgili muhakkak bir problem vardır. Özellikle benzinde yapmiyor ise. Akabinde otomatik şanzuman içinde yaklaşık 20 küsür kadar balata mevcut bunlarin ömrü bitmiş olabilir. Şanzumanı muhakkak kontrol ettirin.

Termostat arizali olduğunu sanmam kız kardeşimin aracinda'da hararet nerdeyse 100 vuruyor bildiğim kadari ile fanı 100'de açıyor bu meretler.

3d055e210cdcd13759e08b265e58256d.jpg

efde56b30ac6ee1725cfd2f8ba5fbd62.jpg

Ben Teşekkürederim.

Kalorifer sıcaklığı inanilmaz iyi kesinlikle çok iyi ısıtıyor Hocam.

Termostatın bildiğim kadarı ile ömrü var değişim sonrası sorun yüksek ihtimalle çözülür.
Hararet genelde 90 100 arasına tırmanıyor ve aralıklarla düşüyor ustaya sordum gayet normal dedi.

Yedek parcası gayet uygun orjinal ve replica parçaları bulmak çok kolay. Geçtigimiz ay komple sağ aynayı değiştirdim 30 tl :)

Teşekkürler. Görüşmek üzere. :)

a.ozdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 yıl boyunca corsa b manuel vites kullandim.. sehir ici nde motor çok cabuk isinir ama sehirler arasinda ibrenin dur kalk yapmadığınız sürece oynamamasi lazım.. aracı ilk aldigimda gözüm surekli hararet gostergesindeydi gezmedigim usta kalmadi herkes opel sicagi sever dedi fan musrunu degistirip 90 da acan bir musur takmaya calistim ne musur bulabildim nede değişimi onaylayan bir usta..4 yıl sonunda conta yaktım motor indi bir sürü masraf mecburen yaptirdim opel sicagi sever diyen hicbir usta indirim yapmadi..tamirat sonunda arabanin performansini begenmedim ve sattim..

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 yıl boyunca corsa b manuel vites kullandim.. sehir ici nde motor çok cabuk isinir ama sehirler arasinda ibrenin dur kalk yapmadığınız sürece oynamamasi lazım.. aracı ilk aldigimda gözüm surekli hararet gostergesindeydi gezmedigim usta kalmadi herkes opel sicagi sever dedi fan musrunu degistirip 90 da acan bir musur takmaya calistim ne musur bulabildim nede değişimi onaylayan bir usta..4 yıl sonunda conta yaktım motor indi bir sürü masraf mecburen yaptirdim opel sicagi sever diyen hicbir usta indirim yapmadi..tamirat sonunda arabanin performansini begenmedim ve sattim..

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Opel sicagi sever muhabetinden iki corsamda conta yaktim. Corsa b araclarda 95 de fan acar 92 ye duser sehir icinde. 95 i geciyorsa kesinlikle sorun vardir.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi