Corsa B Fan resistor nerede ?

clarion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar arkadaşlar. 2000 model corsa B 1.4 16v GLS model bir aracım var. Dün durduk yere fan 1-2-3 çalışmamaya başladı. Sadece 4 çalışıyor. Biraz araştırma yaptım, fan resistorü nün bu arızaya sebep olduğu yazılıyor. Şimdi ben bunu değiştireceğim yada üzerindeki diyotu iptal edeceğim ama parçanın yerini bulamadım. Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı ?

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resistans polen filitresini değiştirince görünüyor iki silecek arasındadır

eryops

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bu gün aynı problem ile uğraştım. Opel corsa B Serisinde resistor kesinlikle torpido altında vs. değil. 1-2 saatlik acı bir tecrübe ile öğrendim.

Muhtemelen polen filtresinin altında, fakat buraya da ulaşmak için silecekleri sökmek gerekiyor. Bende zaten arıza polen filtresi değiştikten sonra meydandan geldi ama ihtiyaç duymadığım bir zamana denk geldi ve geç fark ettim.

Bu videonun faydası olabilir diye düşünüyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=MOGK-n5HtMI
https://www.youtube.com/watch?v=i-3jhDvNaFY

Sende yerini bulabilirsen benimle paylaşırsan sevinirim.

Son düzenleme:

eryops

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
🚙 dikkat ⚠

Sonunda corsa b için tam yeri öğrendim ama silecekler, akü, polen filtresinin kutusunun sökülmesi geliyor. Ortada siyah bir kapak var. Onun altında 2 kişi yaklaşık bir saatte söktüler. Elinizde yeteri kadar alet edevat yoksa bu işe girmeyin. Arıza diyottan çıktı.

clarion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonunda corsa b için tam yeri öğrendim ama silecekler, akü, polen filtresinin kutusunun sökülmesi geliyor. Ortada siyah bir kapak var. Onun altında 2 kişi yaklaşık bir saatte söktüler. Elinizde yeteri kadar alet edevat yoksa bu işe girmeyin. Arıza diyottan çıktı.

Teşekkür ederim, ben hala götüremedim sanayiye. Kendim biraz daha uğraştım söktüm baktım ama bulamamıştım. En son polen filtresine ulaştım ve orada bıraktım. Sanırım iyide etmişim. Dediğinize göre daha da aşağılara dalmam gerekirmiş.

İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polen filitresini kaldırsaydın altında görecektin

Josey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bndede opel corsa 1999 model var kisa girerken aldım fanın calistigini hic gormedim acaba kac derecede hangi kademe calisiyor acaba bnmde mi bozuk

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hocam kaldırdım altında bir şey yok ? Hertarafına baktım ne kablo var ne başka bir şey. Sadece siyah renkli filtre kabı...

ben kendim açtığımda elimle kotrol etmiştim yeşil izolasyon bandıda vardı ordadır
seninkini çıkarmış sonrada takmamışlardır başka izahı olamaz sen yenisini takarsın