Corsa B Aşırı yağ yakma

ozmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,
6-7 ay önce bir arkadaşımdan 96 model 168 binde corsa b aldım, ilk arabam acemilik ve hayecandan dost kazığı yemişim anlaşılan,
Aldım alalı aşırı yağ eksiltme var araçta yağı içiyor resmen 1000 kmde bitiriyor yağı, gazı zorlayınca acayip te duman atıyor anlaşılan motor rektefiye istiyor.
motorda hararet çekiş kaybı vs yok sadece yağ yakıyor,
geçenler de trigerde sıyırdı triger setini+subapları+kapak contasını değiştirdim kapağı taşlattım büsürü masraf yaptım, bugun biraz yol yaptım içmiş yağı hafif ses geldi baktım yağ yok ekledim biraz kapıya çektim,
şimdi ben bunu yağ ekleyerek temiz diye satmayı kendime yakıştıramıyorum ve yaptırıp satmak istiyorum. acaba yağ yakma sorununun masrafı ne kadar olur, ortalama kaç param gider, birde kayseri'den usta önerisinde bulunabilirmisiniz.
Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e sibopları yaptırırken keşke alt tarafı da yapsaydınız ya,yapan size demedimi bunun bu şekilde yürümeyeceğini....

ozmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı alırken bi motor ustası kullandı arabayı, motor güzel dedi, subapları değiştiren ustada motorun güzel dedi, yağ eksiltiyor dediğimde sekman atman lazım diyolardı o zmn param yoktu yaptıramadım,
yani motor blogu pistonların falan temiz olduğunu söyledi galiba usta, bence sorun sekmanların aşınması, acaba bu aracın sekman maliyeti ne kadar olur. ona göre yaptırıp satıp kurtulacam, bidaha ekpertiz raporu almadan asla.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ustaları boşver. Açmadan, görmeden bilemezsin. 1000km de tüm yağı bitirmen aşırı fazla. O araç %90 yağ akıtıyor. Lifte alıp kaçakları kontrol et, keçeleri vs. Yağ kapağını da kontrol et, kaputu aç tavanında yağ kalıntısı varsa değiş. Park ettikten sonra çıkarken yola bak damlama vs. var mı diye. Duman atar yakıyordur ama 1000km de 1 litreden fazla çok geldi.

ozmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
banada öyle geliyor bu kadar yakma olması çok fazla, soğutma suyunda bi sikıntı yok yğ karışması falan yağın durumuda iyi öyle katılaşmıyor ama bitiyor özelliklede uzun yolda araç zorlandığında.
Birazdan aracın altına girip bi şekilde inceleyecem derdi sıkıntısı ne anlayabililirsem eğer bi şekilde halledecez. inşallah contayla keçeyle kurtulurum.

ozmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
Bugün şöfür koltuğuna arkadaş oturdu, tam gaz yapılınca arac beyaz mavimsi duman atıyor, aracın altında veya motor kısmında yağ lekeleri var ama öyle bi depo yağ akıyormuş gibi değil asırlık lekeler.
anlaşılan benim motor yağ yakıyor ve galiba sekman atılması gerekiyor.
Arkadaşlar araç 96 model corsa b swing 1,4
bu aracın sekman maliyeti ortalama nedir yaptıran varmı daha önce,
malum özel servise gidecem fazla kazık yemek istemiyorum,
birde bu süre zarfında bazı arkadaşlar mobil 10-60 yağ ile borpower türü katkı maddesi önerdiler onlardan kullanmak bir fayda sağlar mı?
teşekkürler, iyi günler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaza basınca duman atması sekmen çekince sübap dır aklınızda bulunsun

VENOM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı fazla kkullanmadan iyi bir motorcuya goster her usta anlamaz opel arabasından aynı sıkıntı bende de vardı 2650 km de 2 lt yaktı segman ile kurtardım inşallah sende segman ile kurtarır sin