corsa b 2000 airbag kapağı nasıl sökülebilir yardım lütfen!!!

scope

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Arkadaşlar...

Öncelikle aranıza yeni katılmış üye olarak burda olmaktan çok sevinçli olduğumu belirtmek isterim...

Şimde gelelim problemime, direksiyon üzerinde korna yerleri hepinizinde bildiği üzere artık delindi:mad: ve bu görüntü benim acayip sinirimi bozuyor...

Bu olay için biraz araştırma yaptım ve airbag kapağını değiştirmekte buldum çözümü...Elimiz az buçuk tornavida tutar...fakat nasıl sökmem gerektiği hakkında en ufak bir bilgim yok ve beni hangi tehlikelerin beklediği konusunda...:sorry:

Bana bu konuda detaylı bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürlerimi sunarım...

Son düzenleme:

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoşgeldiniz.
arkadaşlar bilgi verecektir.. ama öncelikle kendinizi üye arşivi kısmında tanıtmanız gerekiyor, yoksa başlıklarınız silinebilir.

scope

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim...üye arşivinede katıldık artık...

inşallah konum hakkında da yeterli bilgiyi alabilirim çünkü bu iş beni epey geriyor arkadaşlar.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyonun hemen altında, direksiyon düz durduğunda sağ ve sol tarafta iki delik var. deliklerin içinde gömme civata var torks başlı, numarasını bilemicem. onları sökünce airbag paketi komple yerinden çıkacak kolayca. ama burada dikkat edeceğin önemli hususu şu. paket bir kablo ile elektrik tesisatına bağlı. paketi tamamen eline alabilmen için bu kabloyu, airbag üzerindeki klipsli soketinden çıkarman lazım. kabloyu çıkardıktan sonra kontağı açarsan arıza ışığı yanar ve taksan da bi daha sönmez. diagnostik cihazı ile silinmesi gerekir.

airbag paketini yerinden çıkardıktan sonra, metal gövdeyi plastik kısmından ayırmak için, metal gövdeddki iri tırnakların plastik kısımdaki deliklere geçtiğini göreceksin. bu tırnakların her birine birer birer ince metal veya plastik cubuk sokup, metal tırnağın plastik delikten kaymasını sağlayacak şekilde ayarlayacaksın ve hepsini tamamladığında metal gövdeyi plastik kılıftan çekince ayrılacak. burası biraz zor. plastik çubuk olarak, cant kapaklarını canta tutturmak için kullanılan kilitli şeritlerden kullanabilirsin. beşer santim kessen yeter sanırım 10-12 tane olması lazım kurtarılması gereken tırnak.

Son düzenleme:

scope

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamer bey verdiğiniz açıklayıcı bilgiden dolayı çok teşekkür ederim .O zaman bu işlemi doğru malzemelerle çok rahat yapabiliriz demek oluyor.

tekrar çok teşekkür ederim.selamlar...