corsa 1.3 ctdi volant sorunu acil yardım

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sayın Mehmet bey konuyu araştırırken sizin bu cevabınıza denk geldim. Benimde aynı sorunum var malesef.Kocaeli de yetkli serviste(ek-can )aynı şeyi bana söylediler volantınızda sorun var biraz idare eder dediler .Fakat ne kadar olur dediğim de en az 1.200 tl yi bulur dediler işcilikle beraber.Benim 2009 CORSA 1.3 DİZEL aracım parçaları nerden nasıl bulabilirim ben Düzcede yaşıyorum burda servis iyi değil acaba burdaki servisten parçaları listelesem nasıl bulacağım bilmiyorum.Arabalar konusun da çok fazla bilgim yok bayan oluncada bana çok fazla anlatmıyorlar .Bana bu konularda bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar.....

Özden Hanım merhabalar;
www.opelparcaci.com adresindeki irtibat bilgilerini alın. Telefondan Sedat Beyi isteyin ve durumu açıklayın, kendisi size en doğru uygun parçayı gönderecektir. Servisin 1200 demesine bakmayın, açınca o rakam 2000tl yi geçer. ,kendileri de İstanbul'da servis vermektedir aslen, boşluğunuz varsa onu da değerlendirin. Yoksa oradaki ustanın bilgisine insafına kalırsınız. Bayan olarak yetkili servis de güzel tercih bu yüzden.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özden hanım,

Öncelikle aracınızda yaşadığınız sorunu anlatırsanız sizin için daha iyi olur. Yetkili servisin dediğiyle yola çıkmak çoğu zaman yanlış oluyor çünkü en önemsiz soruna bile binlerce liralık parça değiştirmeye hazırlar.

Volan arızası genellikle boş viteste debriyajı bıraktığınza hafif bir tık-tık sesiyle başlar giderek o ses artar. Şuan sorun sadece ses ise değiştirmeyin benim yeni volanım ilk marştan beri bu sesi çıkarıyor daha önce belirttiğim Türkiye şartlarından olsa gerek.

Daha sonra aracı kapattığınzda aşırı sarsıntı başlar aracınız bu duruma geldiyse volan değişimini düşünebilirsiniz.

İyice bozulduğunda ise araç bu sorunların hepsininin yanında trafikte rölantide dururken aşırı sarsıntı oluşturmaya başlar bu duruma kadar geldiyse kesinlikle değiştirmenizi öneririm.

Eğer volanı değiştirmeye karar verdiyseniz debriyaj baskı balata değişiminide gözden geçirebilirsiniz aracınızın easytronik mi manuel mi olduğunu bilemiyorum tabi fakat manuel ise debriyaj balatasıda çokta pahalı değil. Daha sonra bitik debriyaj için bir kez daha 150tl civarı işçilik vermek zorunda kalabilirsiniz.

Volanı kesinlikle internetten almanızı tavsiye etmem lokal opel parçacılarından almanız hassas nakliye gereği için daha iyi olacaktır. Ek-can yedek parça bölümünden yeni bir volan vida setide bulabilirseniz iyi olacaktır. (ben bulamadım, yetkili servislerin elinde olmadığı yüzlerce tl fazla para alan yetkisi servislerinde kitabına uygun iş yapmadığının göstergesidir) Montajında ise özel opel servislerine tork anahtarları olup olmadığını sorarak seçiminizi yapabilirsiniz, volanı her opel servisi değiştirir ama tork anahtarı olmayanından uzak durun ve mutalaka montajı tork anahtarıyla yaptırın. İşçiliğide yaklaşık 150tl civarıdır.

Yetkili serviste yaptırmaya kalkarsanız sadece volana min 1200 verirsiniz bu yolla 750tl civarına halledersiniz. Yetkili servis açıp baktığında bunun baskısı balatası diye girer ise o rakam 2ye katlanır ki siz herşeyi değiştirmeye kalksanız özel serviste manuel vites için 1050tl civarı tutacaktır.

Son düzenleme:

özce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, emin olunuz işime çok yarayacaktır.Bu arada aracım manuel fakat verdiğiniz bilgiler doğrultusunda öyle titiz servis bulamam sanki.İstanbul bağlantım da yok ve şehri bilmediğimden malzeme teminide zor olacaktır.Bu durumda sıkı bir pazarlığa gireceğim ople ekcan la.Şu anda aracımda beni rahatsız eden ses yok ama servis öyle dediği için kulağım seste rölantide tekrar dinleyeceğim.Bazende diyorum satıp ta model mi yükseltsem diye ama hem maddi gücüm yetmiyor hemde aracımı seviyorum.

özce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu bilgilerden yola çıkarak inşallah iyi birşeyler yaparım.....

michaker19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 Corsa 11. Ay çıkışlı ecoflex 75 beygir 5 vites manuel

Arkadaslar yazdıklarınızı okudum bu parçaları nerden temin edebilirim adres yada özel bir yer var mı yaptırdığınız servis yönlendirmesi olur yer olur çok sıkıldım bu durumdan volant + debriyaj seti değiştireceğim 1 aydır bunlarla ilgileniyorum.Daha önce yaptıran varsa servis adresini vermeniz yeterli şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.herkese iyi forumlar...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar yazdıklarınızı okudum bu parçaları nerden temin edebilirim adres yada özel bir yer var mı yaptırdığınız servis yönlendirmesi olur yer olur çok sıkıldım bu durumdan volant + debriyaj seti değiştireceğim 1 aydır bunlarla ilgileniyorum.Daha önce yaptıran varsa servis adresini vermeniz yeterli şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.herkese iyi forumlar...

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/58876-combo-corsa-c-kronik-volant-cozumu.html

şu konuyu inceleyip ustayla iletişime geçebiirsiniz