Combo Angel Far ve Xenon dönüşümü

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kıymetli arkadaşlar;

Aşağıda linkinide vermiş olduğum SONAR marka angel mercekli farı yakın zamanda satın alıp montajını yaptırmak istiyorum.. Ayrıca bu fara MTEC SİLVER veya CENMAX xenon taktırmayı planlıyorum.. Montaj büyük ihtimalle Konya da bulunan bir Özel Opel Servisine yaptırıcam..
Çünkü daha önce yaptırdığım ampul değişikliklerinde bir elektronikçide sıkıntı yaşadım.. Bu sebeple bu sefer montaj işini aracı bilen birilerine yaptırmak istiyorum... Konuştum zaten yardımcı olacaklar..

Öncelikle XENON'un kaliteli, arıza lambası yakmayan, bazı markalardaki gibi silecek motoru vs. yakmayan, 2 yıl gerçek garanti veren, ÖZELLİKLE ÇİN MALI OLMAYAN bir ürün olmasını istiyorum.. O yüzden tercihimi MTEC veya CENMAX veya CYCLONE den yana kullanmak istiyorum fakat arkadaşlar önerilerinizede açığım...
Ampul tipi Angel H1 olduğu için H1 olacak ve 6000K istiyorum (hem görünüm hemde sağlıklı görüş için)

FAR
http://www.modifiye.com.tr/tuning/2788-200...l-Eyes-Far.aspx

Öncelikle
1. Bu angel far ile aracımda sorun yaşarmıyım yaşayan var mı ? Yukarıda ismini zikrettiğim XENON markalarında uyum ile alakalı problem yaşarmıyım? Varsa ne gibi sorunlar??
2. Bu forumu biraz araştırdığımda montaj sırasında kenarlarını tamamen slikonlatmayı, ledler zayıf olduğu için dirençle korunması gerektiğini ve led yerine dipsiz ampul kullanılmışsa iyi olmadıkları için değiştirmem gerektiğini öğrendim.. Bunların dışında bilmem gereken herhangi bir konu veya teknik bir bilgi var mı?
3. Bu angel far ile yine aracın kendi far ayarını kullanabilirmiyim yani aracın orjinal far ayar motoruna bu angel far bağlanırmı?
4. Son olarak MONTAJ sırasında dikkat etmem gereken ve montajı yapan jkişilere iletmem gereken herhangi bir şey var mı?
5. Bu far TÜVTÜRK Araç Muayenede bana problem yaratır mı?
6. Çıkacak olan orjinal farlarımı ne yapmamı önerirsiniz? satmamımı, evde saklamamımı, hayrına vermemimi tavsiye edersiniz...? :D
7. Xenon sonradan aracımda herhangi bir teknik probleme yol açar mı?

Bilen ve tecrübeli arkadaşlar.. Değerli vaktinizi ayırıp cevaplarsanız çok sevinirim.. Saygılarımla ;)