Cift Teyp Baglamak Yardim...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Arkadaşlar 2005 Astra clasic var Aracın teybi yerinde kalsın istyorum
alttaki boşluğa MP3 CD playerli pioner teyp takıcam
ama istiyorum ki iki teyp te açıldığında aktif olsun.

iki teybn de ses çıkışlarını birleştirsem çok sıkıntı yaratırmı.
veya olucaksa her halukarda birleşicek te koruma için araya nası bi aparat atabilirim.

elektronik bilğim vardır kendim koruma için bişiler ekleyim diyorum ama ne yapsam bilemedim.

Birde arka sag kapı hoparlörüm çalışmıyor. Söketim dedim kapagı açtım tek vida gözüküyor. Hoparlörü sökmek için kapı döşemesini komle sökmek mi gerekiyor.?

ergin967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

veya olucaksa her halukarda birleşicek te koruma için araya nası bi aparat atabilirim.

elektronik bilğim vardır kendim koruma için bişiler ekleyim diyorum ama ne yapsam bilemedim.

Birde arka sag kapı hoparlörüm çalışmıyor. Söketim dedim kapagı açtım tek vida gözüküyor. Hoparlörü sökmek için kapı döşemesini komle sökmek mi gerekiyor.?
bu arada imza bölümüne isim soyad yazma mecburiyeti var..

merhaba..
aynı dert aynı çözüm benimkide 2005 classıc car 400 var ses berbat geçen hafta bende karar verdim pıoneer 2950 cd mp3 taktırıp bu ses işkencesinden kurtulmaya ve siteden arkadaşım oktaya (oki) danıştım aynı yere orijinalini çıkarmadan olurmu diye olur dedi ama detayları konuşmadık aklına takılanları özel mesaj atarsan yardımcı olur mesleği bu üstelik çok yardımsever bir arkadaşımızdır..

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Arka kapı hoparlörü sökme konusunda yardımcı olacak varmı.

vipastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yaklaşık 6 ay falan 2 teyp dediğiniz oluyor aparata gerek kalmıyor.ama söyliyeyim ondanda sıkılacaksınız 2 teyp birden şimdi indash kullanıyorum ses 10 numara tabiki zevk meselesi

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Peki direkt HP uçlarını ortak LF LR olarak ortak mı baglıyoruz.
ya genelde radyo dinliyorum kendi teybi CAr 400 yeterli onun için
MP3 uzun yola çıkınca lazım oluyor. O yüzden kalsın dedim altta.
Ama car 400 e mp3 vs baglamak için AUX girişi yapmayı düşünüyorum.
eger yaparsam ona da gerek kalmayacak.

AUX girişi yapan varmı. Kaset yuvasını bozmadan yapmak istiyorum.
kristalden alayım dicem ama o da gürültü yapıyo sanırım.

Hekimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 2 teyibin çıkışını aynı bağlamamalısın seste problem yaratabilir...
araya aktarıcı bi düğme olması lazım 2 teyip aynı anda çalışmamalı çalışsa bile hoparlörlere 2 si hükmetmemeli ;)

cenk58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu konuyu teknik servis bölümünde yazmıştım aynısını buraya aktarıyorum.
Arkadaşlar benim yaptığım öyle orijinal bir şey değil beklide çoğunuz biliyorsunuzdur ama kendimce açıklıyım. Konsolun oradaki boş göze normal bir mp3 çalar taktım bunun elektriğini bir tarafı sökmemek için çakmaktan aldım siz istediğiniz yerden alabilirsiniz, ve 7ytl ye bir kaset adaptör aldım kaset adaptörün kablosundaki fişi kestim ve ucları mp3 çaların 4 çıkışından sadece birine bağladım kaset adaptör car 400 de takılı uçları aşağıdaki mp3 çaların çıkışına bağlı ve car400’ün hiçbir tarafına dokunmadığımdan her iki cihazıda açınca direksiyon kumandası gene iş görüyor sonuçta cd deki parçayı okuyan car 400’üç kristali, burada önemli olan sonradan takılan mp3 çaların çıkışıyla car 400’ün çıkışını birbirine bağlamamak mp3 çaların çıkışı kaset adaptöre bağlanacak, ister kaset dinle ister cd istersen radyo ses kalitesi çok süper ve hatta mp3 çalarda usb girişi varsa orayıda kullanabilirsiniz. Umarım anlatabilmişimdir biraz karışık oldu ama selamlar.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Benimde bulduğum çözüm aynı zaten.
Yalnız kaset adaptörü kullanmadan teybin arkasına içerden aux yaptım.
oraya alttaki teybin pire amfi çıkışlarını baglıyacağım.

böylere istendiğinde kaset te dinlenebilecek.

ilkerbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben çift teyp sisteminden anlamam ama hoparlör konusunda yardımcı olayım.1 ay önce sağ arka cam kaldırma kızağı arıza yapınca arka kapının döşemesini söküp arka camı tamir etmiştik ve bu esnada hoparlöründe döşemeyi sökerek değiştirilebileceğini gördük.Ön kapı hakkında bir fikrim yok ama arka kapı hoparlörünü değiştirmek için kapı döşemesini kesinlikle sökmek gerekiyor

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 teyip mantığını anlamadım valla.benim tavsiyem alta mp3 vcd teyp almak indash motorize yi yukarı monte etmek.hoparlörlerin değişmesi için kapıların sökülmesi lazım.korkulacak bişey yok biraz el becerisi ve alet varsa kendiniz bile yapabilirsiniz.ön kapılara tavsiyem jbl16cm kompenant.arkalara 13 cm kom.astra classicler de arka kapı içlerinde ızgarası olsada tweter ları yok.kompenantlardan çıkan tweterlarıda buralara takın.
keyfinize bakın...